Autor Wątek: Porysowana płyta winylowa  (Przeczytany 21994 razy)

Marcin

• Admin
  • Hero Member
Odp: Porysowana płyta winylowa
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 26, 2014, 22:06:40 »
Higiena igły i przełamywanie mitów a propos nacisków igły to ciekawe tematy  :taktak:
Ale na inny wątek  :co?:

Ja się skupię teraz na porysowanej płycie  :jezyk:

Wydaje mi się że znalazłem na YT filmik o którym pisał Kuba

Ciekawa sprawa i fajny filmik , wychodzi na to że trzeba sobie sprawić lepszą lupę  :)

Przy okazji znalazłem filmik o igle na płycie pod mikroskopem .

Oraz na filmik : Jak naprawić przeskakującą płytę gumką do mazania  :fiu:

Sam dziś sprawdziłem na jednej płycie , to działa  :taktak:
Po akcji z gumką kąpiel w knosti  :czytaj:

Przeskok igły zmienił się w ciche pyknięcie !

Aczkolwiek gumka w ołówku mi odpadła  i muszę kupić nowy ołówek  :Ysz:
Bo kolorowe gumki do mazania średnio działają  :sciana:
Generalnie pomysł jest warty przetestowania na płytach które nie żal testować  :zeby:

Bo idea jest prosta , ścierając mikronową warstwę wierzchnią winyla zabieramy paprochy (zadziory) te od rysy na winylu.

Teoretycznie myśląc warto po testować najdrobniejszy papier wodny , lub drobną pastę ścierną  (polerską).

No to mam zabawę na najbliższe dni  :smiech:

Darek

• Full Member
    • .
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 27, 2014, 00:08:23 »
Ten sposob z pierwszego filmiku znalem. Mozna tez zastosowac w niektorych przypadkach np. zapalke lub inny kawalek drewienka i tez to dziala. Szkoda tylko ze pozostawia slad. To z ostatniego filmiku trzeba bedzie kiedys przetestowac. Calkiem ciekawe

Marcin

• Admin
  • Hero Member
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 27, 2014, 21:34:40 »
To z ostatniego filmiku trzeba bedzie kiedys przetestowac. Calkiem ciekawe

Jak pisałem wcześniej na jednej rysie na jednej płycie się skupiłem,
z efektem w zasadzie pozytywnym, zamiast przeskoku jest średnie pyknięcie ,  ale pojawiło się delikatne smażenie na obszarze "gumkowanym".
Jak pisałem wcześniej umyłem płytę po całej operacji w Knosti ,ale ja do zwykłego mycia w Knosti nie używam alkoholu , bo w 90% przypadków nie jest do niczego potrzebny.
Jutro lub w najbliższych dniach spróbuję wyczyścić to miejsce alkoholem a potem znów do Knosti.

Cała ta sprawa ze ścieraniem wierzchniej warstwy winyla jest dosyć ciekawa , bo faktycznie może w ten sposób można usuwać farfocle winylowe od rys , pod warunkiem że są to płytkie rysy z dużymi farfocjami  ;D

Cały czar analoga, nieskończona liczba problemów z nieskończoną liczbą rozwiązań  :smiech:

I na koniec dla informacji :
Ja się tak bawię z płytami za 1 zł lub mniej !

Darek

• Full Member
    • .
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 28, 2014, 00:33:34 »
Ostatnio mialem przypadek z plyta Ramones. Jakies kilka miesiecy temu kupilem za 20€ i okazalo sie ze jest przeskok w jednej piosence. Troszke bylem wsciekly. Tania nie byla a chcialem do kolekcji. Wydanie bylo Ire a kolekcjonuje te plyty, ale do tematu
Szklo powiekszajace i szukam a tam nic, ZERO ryski.  Robie ponowne mycie  :( nie pomaga  :( Czyszcze zapalka delikatnie a ona skacze Mysle F..ck trudno ??? nic nie poradze. Do mycia stosowalem czysty alkohol z woda destylowana. Pomyslalem chwilke i mowie trzeba cos zmienic w myciu Moze bedzie OK. Robie brutalna kapiel :
szczoteczka " dosyc twardawe wlosie "
plyn do naczyn
woda
szuru buru, szuru buru, szuru buru ... nastepme mycie w alkoholu i dokladne plukanie w samej wodzie destylowanel. Suszenie, mija jakis czas i chwila prawdy .... GRAAAAAAAA !!!!! pomoglo  :wow: :spoko: :P :-\
Widocznie bylo jakies powazne zabrudzenie. Normalnie nie widoczne. Wazne ze gra ;D

Marcin

• Admin
  • Hero Member
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 14, 2014, 00:16:30 »
Fajnie że pomogło  :spoko:

To jest urok winylowej płyty , do każdej trzeba mieć indywidualne podejście  :taktak:
A wszelkie gadki o "forumowych" płynach do mycia można między bajki włożyć .
Bo wiele kupowanych płyt ma różnego rodzaju zabrudzenia i trzeba być elastycznym   :)

I najważniejsze , że GRA !
 :zespol:

Piotruś

• Mod
  • Hero Member
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 06, 2015, 12:58:27 »
A czy ktoś bardziej psuje płyty (jako nacja) niż Francuzi?

Bo ja znowu kupiłem płytę opisaną, że wszystko git i pare drobniutkich rysek i w ogóle.
No i wygląda tak:

To i tak jest jeszcze w miarę odtwarzalne na dobrym gramofonie (tylko non stop chrup chrup chrup a ja chlip chlip chlip). Zdjęcie nie oddaje dobrze popsucia, ale to wygląda jakby ktoś tym namiętnie szurał po podłodze. W przypadku drugiej, poprzedniej płyty jest trochę gorzej. Bo wygląda jakby ktoś szurał nią po kostce granitowej. (francuskie VG+)

Kuba

• Sr. Member
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 06, 2015, 13:40:43 »
Masakra. Ciekawe czy sprzedawca jest typowy dla tego kraju, czy po prostu trafiłeś na oszusta.

Piotruś

• Mod
  • Hero Member
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 06, 2015, 14:06:15 »
Dwóch różnych sprzedawców z różnych części kraju.
Strach się bać.

vineelleenn

• Hero Member
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 06, 2015, 18:16:02 »
 :co?:A negatywa żabojadowi  :Ysz: :Ysz: