Autor Wątek: Izba Czarnej Płyty w Pionkach obok Pronitu  (Przeczytany 2405 razy)

atol74

• Newbie
  • *
Izba Czarnej Płyty w Pionkach obok Pronitu
« dnia: Luty 23, 2017, 12:36:49 »
Witam serdecznie. Widzę, że na forum rozkręca się dyskusja na temat płyt winylowych i Pronitu.
Piszę do Was z miejscowości Pionki, gdzie przez lata istniała tłocznia płyt Pronit. Widzę z okna w pracy jeszcze stare budynki, obok których mieściła się tłocznia. Mam kontakt z p. Markiem Majewskim, którego wspomniano w jednym z postów. Razem stworzyliśmy małą Izbę Czarnej Płyty, która mieści się w Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach. Mamy tam oczywiście wiele płyt o różnej technologii produkcji ale również winyl w kilku postaciach, matryce, srebrne płyty okolicznościowe z grawerami, matryce do napisów na płytach i wiele innych pamiątek, które udało się odzyskać z Pronitu. Serdecznie zapraszam to odwiedzania naszej Izby - póki co wejście jest darmowe. Utworzyliśmy również Ogólnopolski Festiwal Piosenki z Czarnego Krążka, który jest pod patronatem Andrzeja Piasecznego (pionkowianina) z udziałem artystów z czasów winyla. To wydarzenie ma miejsce w tym roku w kwietniu. Serdecznie zapraszam. Marcin Alot - dyrektor Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach. www.cal.pionki.pl   

DarkB

• Sr. Member
Odp: Izba Czarnej Płyty w Pionkach obok Pronitu
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 17, 2017, 21:23:16 »
Bardzo się cieszę, że taka Izba powstała. Na razie ni ebędzie mi dane jej odwiedzić, ale w przyszłym roku spróbuję.

Fajnie byłoby, gdyby zajrzał Pan do wątku: Pronit 1957-1991 - logo, etykiety, trochę historii, datowanie wydań . Być może pewne informacje wymagają korekty, a na pewno uzupełnień.