Autor Wątek: Reedycje - recenzje / dyskusje  (Przeczytany 32669 razy)

Robert007Lenert

• Hero Member
    • LOS AGENTOS
Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 20, 2014, 11:58:04 »
Ja napisze tak. "Ściana" musi być w pieknym stanie technicznym /sporo bardzo cichych fragmentów/ . Sam jestem posiadaczem 1 wydania w stanie  NM i przyjemność słuchania jest wielka. Kolega ma współczesna oficjalną reedycje i też jest tip top. Ja bym na twoim miejscu uważał na piraty...bo te bywają bardzo różne / w sensie jakości/ . Moja rada kup sobie jakieś oficjalne wydanie /lata dowolne/ byle jego stan /ALE ten FAKTYCZNY/ nie był niższy od EX.

vineelleenn

• Hero Member
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 20, 2014, 22:29:33 »
Moja rada;
polować na wydanie z "epoki" za przyzwoitą kasę...

Piotruś

• Mod
  • Hero Member
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 11, 2014, 20:42:30 »
Polskie Nagrania wznawiają płyty zespołu KOMBI.
To nie żart!
W cenie 75zł, na 180 gramowym winylu.
Nie wróżę sukcesu komercyjnego tych płyt...
Ponadto, będzie (a może już jest?) winylowa reedycja Śmierć dyskotece Lombardu. To też jest dla mnie absolutnie niezrozumiałe.

Z lepszych wiadomości, ma się ukazać reedycja płyty Kleczona z zespołem Trzy Korony i jeżeli dobrze rozumuję, to również trzeci album Czerwonych Gitar. Kontynuowana jest kampania reedycyjna albumów Niemena, teraz kolej na Enigmatic.

DarkB

• Sr. Member
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 11, 2014, 22:06:58 »
Wiele osób lubiło Kombi. Nie potrafię oceniać wirtuozerii, czy też jej braku, ale moim zdaniem wczesne Kombi wcale nie było takie złe. Aczkolwiek wznowienia nie kupię i nawet za połowę czy ćwierć tej ceny bym nie kupił. Ale ja to ja, myślę, że chętni się jednak znajdą.
Bardziej dziwi mnie Lombard, bo tych płyt jest jeszcze całkiem sporo, a w dodatku "Live" uważam za lepszą, no ale to Savitor był jej wydawcą ...
Ale zupełnie bym padł, gdyby się okazało, że mają zamiar wznowić Bank "Jestem panem świata" :P

Piotruś

• Mod
  • Hero Member
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 11, 2014, 22:08:32 »
Ale płyt Kombi za 75zł to można nakupić co najmniej dziesięć.

DarkB

• Sr. Member
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 11, 2014, 22:20:44 »
Myślę, że część osób może się złapać na 180 g, no i na to, że to będzie funkiel-nówka :D Na prezent gwiazdkowy w sam raz (bo używane rzeczy to niespecjalnie się na takie prezenty nadają ...)

Piotrek

• Mod
  • Hero Member
    • Obrazki
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 14, 2014, 10:12:30 »
" (bo używane rzeczy to niespecjalnie się na takie prezenty nadają ...)"

Niby dlaczego?

Ludzie już tak ogłupieni przez machinę propagandy handlowej?

Kuba

• Sr. Member
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 14, 2014, 10:20:17 »
Reedycje LZ i serię na 75-lecie Blue Note, można spokojnie dostać poniżej 60zł. A to są bardzo dobre realizacje, tłoczone przez Optimala. Kto niby ma kupić to Kombi za 75 zł?

Piotrek

• Mod
  • Hero Member
    • Obrazki
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 14, 2014, 10:23:28 »
Słuchacz Kombi raczej nie sięgnie po Blue Note'y i vice versa, tylko Bluenoty w oryginalnych wydaniach nie walają się po bazarach po 2-5 złotych jak Kombi , LZ mimo że niezbyt rzadkie, to  też coraz trudniej kupić okazyjnie ładny egzemplarz, bo modne, bo znane, bo pierwszy lepszy grzyp handloż, wie że wołać więcej itd.

DarkB

• Sr. Member
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 14, 2014, 10:30:14 »
" (bo używane rzeczy to niespecjalnie się na takie prezenty nadają ...)"

Niby dlaczego?

Ludzie już tak ogłupieni przez machinę propagandy handlowej?

Nie wiem, czy to kwestia propagandy handlowej, czy może raczej przyzwyczajeń, tradycji, jeszcze z czasów, kiedy hasło "Klient - nasz pan" wisiało w każdym sklepie i było tylko hasłem, a może jeszcze z czasów wcześniejszych ....
Żeby była jasność - miałem i mam na myśli rzeczy używane, nie zyskujące na wartości przez to, że są stare, jak wspomniana tu płyta Kombi - i w tym kontekście należy rozpatrywać moją uwagę. Oczywiście oryginalne wydanie np. Beatlesów z epoki w idealnym stanie moim zdaniem na prezent już by się nadawało. Zresztą temat jest chyba bardziej skomplikowany. Bo jakbyś znalazł za 7,50 płytę Kombi w stanie NM, to pewnie jakiś miłośnik polskiego rocka z wczesnych lat 80-tych pewnie tez byłby zadowolony :) Ale sporo zależy też od relacji pomiędzy obdarowywanym i darującym.

DarkB

• Sr. Member
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 14, 2014, 10:32:07 »
I jeszcze - jeśli kogoś stać na kupno płyty za 75 zł, to raczej jego czas jest zbyt cenny na to, aby w poszukiwaniu prezentu tracić dwie-trzy godziny na poszukiwanie okazji za 5 zł na bazarze.

Piotrek

• Mod
  • Hero Member
    • Obrazki
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 14, 2014, 10:33:40 »
Na Allegro kup teraz od 7 do 20 zł, od ręki.

DarkB

• Sr. Member
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 14, 2014, 10:37:01 »
Na Allegro kup teraz od 7 do 20 zł, od ręki.
plus koszt przesyłki i pytanie co dostaniesz - jest ryzyko, no i nie wygląda tak ładnie jak lśniące nowością, zawinięte w folię - i drogie :P Dlatego może być dobre na prezent. A jak będzie się sprzedawać? - czas pokaże. Ja wiem jedno, podobnie pewnie zresztą jak i Wy - ja nie kupię (i w odróżnieniu od Was nie dlatego, że nie lubię Kombi ;) )

Kuba

• Sr. Member
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 14, 2014, 11:00:21 »
A wracając do reedycji Blue Note, mam w domku kolejne pozycje:

Lee Morgan - Cornbread
Art Blakey and the Jazz Messengers - Free for All
Eric Dolphy - Out to Lunch

Jakość wykonania i dźwięku bez zarzutu.

vineelleenn

• Hero Member
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 14, 2014, 11:09:40 »
Ja bardzo lubię Kombi! :spoko:
Ale słuchać się tego nie da! pod żadną postacią :(
(Słuchaniem nazywam kontakt z płytą częściej niż 1 na rok)
Kontakt kilkunastosekundowy/ przypadkowy w radio/ tv w zupełności wystarcza :peace: