Autor Wątek: Jaki manualny gramofon na dobry początek?  (Przeczytany 1334 razy)

MariesPlan

• Newbie
  • *
Jaki manualny gramofon na dobry początek?
« dnia: Sierpień 19, 2017, 22:57:12 »
Dobry wieczór wszystkim na forum:)

Prawdopodobnie rozpoczynam wątek, który już wiele razy był eksploatowany czyli od jakiego sprzętu zacząć przygodę domowej melomanki:)

Mam za sobą wiele lektur rankingów, recenzji i YouTube-owych poradników, ale chętnie ez poznam zdanie osób, które już swoją historię rozpoczęły jakiś czas temu. Na wstępie zaznaczę, że traktuje to bardzo serio i nie będzie to przygoda na chwile, a hobby na dłuższy czas - czeka już kilka dobrych winyli:)))

Pytanie zasadnicze: rozpocząć przygodę od bardziej budżetowego sprzętu typu Audio Technica At LP 120, czy może zainwestowac trochę więcej funduszy w bardziej rokujący sprzęt typu: technics SL 1200 Mk2 lub Pro ject xperience sb ( ten ostatni model mam opcje kupna po znajomosci, za bardziej przyzwoitą niż salonowa - cenę).
O pro ject xperience slyszalam, że ma naturalniejsze, cieplejsze brzmienie. Dodatkowym atutem jest ciekawy design. Technics SL wiadomo nie do zdarcia, o ile nie został wcześniej zajechany przez Dj'a.

Sprzęt będzie służył wyłącznie domowemu użytkowi, przyjemności odsłuchu itd.

Na co postawić, ewnetulanie jaki inny sprzęt wziąć pod uwagę w budżecie do 3500.

Dodatkowe pytanie od strony kompletnego laika w jaki wyznaczniacz, amplituner i kolumny się zaopatrzeć nie wydając przy tym fortuny. Myślałam o zakupie wzmacniacza Yamaha RS 201??

Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi,
Maria