Muzyka, winyle i gramofony > Muzyka na winylu

Smyczkiem po głowie.Avant/Contemporary/Exp/Electro; Warszawska Jesień i okolice

(1/6) > >>

P!O4_l3:
Cześć ! Pragnę powitać wszystkich wielbicieli wyjątkowej trójwymiarowej przestrzeni dźwięku z płyt analogowych.  W nawiązaniu do tematu naszych krajowych labeli - etykietek, przesyłam kilka związanych z festiwalem Warszawska Jesień od jej samego początku.To tak w temacie poruszonym m.in. tutaj : http://winyle.domek.org/index.php/topic,79.0.html 

Przy okazji przesyłam link do ciekawostek z moich zbiorów.

http://peioteer.blogspot.com/2013_03_01_archive.html

Czy ktoś z Was posiada jakieś ciekawe wydania muzyki współczesnej poważnej, awangardowej, elektronicznej. Niekoniecznie tylko z Polski (!)  może jakieś zagraniczne wydania ? Zapraszam do e-dyskusji :)
Tutaj jest czarno na białym, wiadomo który rok itd. Zawsze mnie ciekawiło czy kolor labela ma związek z rokiem ( rzecz jasna, chociaż w przybliżeniu ) wydania, czy też wytłoczenia. Okazuje się że absolutnie nie.

P!O4_l3:
Zdjęcie powyżej to label z 1956 roku, pierwsza WJ.  To jest format 10". Okładkę dołączam również.
Ciekawe kto był autorem projektu loga Muza/PN, względnie pierwszych obwolut.
Ta ostatnia to też 10". Obwoluta zaprojektowana przez Wojciecha Zamecznika pochodzi z 1963 roku. Do tego roku krążki były w zwykłych papierowych kopertach ...

P!O4_l3:
Tu też Wojciech Zamecznik. Biblia :) Discogs podaje złą datę wydania. Poprawna to 1963. ( XL 0171, SXL 0171 )

P!O4_l3:
Pierwszy polski kompozytor muzyki poważnej powojennej któremu poświęcono album monograficzny to Witold Lutosławski. Myślę że  rok wydania to 1961 ewentualnie 1962. Prawykonanie ( bez części IV ) odbyło się na WJ 61'.  Okładka laminowana. Ta na zdjęciu akurat nie pochodzi z mojej kolekcji. ( sprawdzę kto jest odpowiedzialny za grafikę ) Płyta została wznowiona z inną okładką ( autor: Stanisław Żakowski )
12" XL 0132

P!O4_l3:
Okazuje się jednak, że kompozycje Lutosławskiego wydawano już dużo wcześniej: Mała suita - 1955 oraz Tryptyk śląski - 1956. Format 10".
Poniżej okładki.  1955 ( A(?) Łącki. 1956 ( może ktoś wie ?? :) )

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej