Autor Wątek: Gramofony japońskie ROTEL Opinie i Wątpliwości.  (Przeczytany 2749 razy)

Ubzdur

• Newbie
  • *
Gramofony japońskie ROTEL Opinie i Wątpliwości.
« dnia: Lipiec 21, 2016, 11:18:32 »
Cześć wszystkim użytkownikom i znawcom z zacnego forum!
Mój pierwszy post jak i w ogóle pojawienie się tutaj wynikają z pewnego problemu na który nie potrafię znaleźć odpowiedzi.
Otóż mam gramofon Rotel RP 2300 półautomat, wszystkie elementy wkładka igła oryginalne dedykowane, do tego polski przedwzmacniacz PHA 816 który idzie do wzmacniacza rotela. To pierwszy mój gramofon, a zdecydowałem się na niego z powodu dość atrakcyjnej ceny ok 800zł komplet, a doszło uprzednie zadowolenie ze wzmacniacza i renoma wszystkiego co japońskie ;)
Chciałbym poznać wasze opinie i doświadczenia w zakresie gramfonów Rotela i uzyskać pomoc w temacie.

9 na 10 płyt 12' LP chodzi dobrze, podobnie 10', jednak 7'ki już nie... odnoszę wrażenie, że nie ma różnicy między prędkościami 33 a 46, problem przedstawia się następująco: w poszczególnych płytach dźwięk jest spowolniony "na ucho" o połowę oraz znacząco obniżony. Nie jest to wina poszczególnych płyt, gdyż nie znalazłem nigdzie ludzi z podobnym do mojego problemem. Mam 3 egzemplarze jednego albumu 2xLP i każda sztuka gra tak samo źle. Do frustracji dołącza fakt, że kupuję czasem nowe płyty z którymi problem się powtarza.
Adnotacja: problem nie przytrafił mi się przy żadnej starej płycie tzn pierwsze wydania (zachodnie) Black Sabbath, Joy Division (polskie) i zdecydowana większość nowych płyt też gra prawidłowo, jednak problem pojawia się jak dotąd tylko przy Epkach i Lp z XXI wieku
Po zakupie kalibrowalem gramofon zgodnie z instrukcjami dostępnymi w internecie.
Czy ma ktoś z was pomysł w czym jest problem? Gramofon? Prosty Preamp?

Czy mam sprzedać ten gramofon i przerzucić się na coś lepszego? Chciałbym zmieścić się koło 2 tysięcy, bo mam póki co też inne wydatki.
Thorens? Lenco l75? Miałem spory problem z kupnem gramofonu. Nosiłem się z zamiarem kilka lat, aż niestety nastały czasy, gdy każdy hipster ma gramofon i ceny poszybowały w górę.
Chciałem się ukorzyć i kupić dla świętego spokoju music hall usb, ale w ostatniej chwili uznałem, że można trochę taniej i trochę lepiej.
Uprzedzam, że słabo znam się na technicznym aspekcie. Interesuje mnie tylko dźwięk, żeby ten choć trochę poprawić, jestem skłonny się trochę pobrudzić techniką, ale bez przesady...
Z góry dzięki!

Robert007Lenert

• Hero Member
    • LOS AGENTOS
Odp: Gramofony japońskie ROTEL Opinie i Wątpliwości.
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 22, 2016, 14:36:40 »
Zadzwoń 603 926 378. Podpytam o kilka spraw i sądzę, ze pomogę w rozwiązaniu problemu. Robert