Bez rejestracji > Zapytania sprzętowe

Sansui au d9 jakie kolumny

(1/2) > >>

vanderer:
Witam ,pokój 30m2 ,muzyka od rocka do metalu ( tylko płyty winylowe)
Podłączyłem do niego klipsch model zeszłoroczny i niestety gra słabiutko
Co byście polecili
dzięki za sugestie

bolo_senior:
Jaki to model klipsch-a , jakie pre , wkładka?
Co z akustyką pomieszczenia?
Jaki dźwięk cię interesuje? co denerwuje?

Domyślam się , że dźwięk jasny , niedociążony to firmowy dźwięk niektórych sansuii .

Podłącz na sprawdzenie jakieś źródło cyfrowe , posłuchaj kolumn.

vanderer:
Gramofon thorens 280 ,wkładka ortofon 2m blue
Klipsch rp 260 f
Jest bardzo niewiele niskich tonów ( testowane na kilkunastu płytach) podobno z tym wzmakiem najlepiej graja amerykańskie kolumny z lat takich jak ten wzmacniacz
akustyka jest niezła ( niewiele mebli w pokoju)

bolo_senior:
Zakładając , że krzywa riaa w preampie phono jest , i na cd jest tak samo źle . To masz problem z interferencjami fal dźwiękowych. Im bardziej puste pomieszczenie - tym na charakterystyce częstotliwościowej odpowiedzi głośników , większe spadki i podbicia  do tego jest ich więcej . Lektura do poczytania na później , to akustyka pomieszczeń.

Odsuń kolumny z metr od ściany na początek , pamiętaj masz bass refleks z tyłu. Kombinuj z ustawieniem.
Sprawdź też ,nacisk wkładki bo z małym naciskiem gra chudo.

Połączenie ampli + kolumny powinno być w miarę dobre , niemniej jednak pod pojęciem amerykańskiej kolumny widziałbym bardziej jbl-e .
Klipsch-a -słyszałem i raczej basu to mu nie brakowało , sansuii trochę też miałem  , ortfona mam (red ma ma przesuniętą równowagę tonalną trochę w górę , sansui tak samo  -TU też może być powód lichego dołu .

Piotrek:
Generalnie lepiej miec zagracony pokój :P

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej