Autor Wątek: Braun L 600  (Przeczytany 7417 razy)

bolo_senior

• Jr. Member
  • **
Odp: Braun L 600
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 20, 2016, 16:38:51 »
zainteresował bym się tymi - http://allegro.pl/glosniki-od-gramofonu-lampowego-i6134272673.html
loga dokładnie nie widać , trzeba by było zadzwonić bo może być to nawet rogers lub isophon .

Kuba

• Sr. Member
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 20, 2016, 21:35:39 »
I niektóre firmy w szczególności państwowe zaczęły składać z tego co tam było i nikt nie przejmował jak to gra.

Akurat Braun nigdy nie był firmą państwową. A co do komponentów, to dziadostwa w środku nie ma. Jakość wykonania stoi na bardzo wysokim poziomie.

Ale z dużą dozą ostrożności pewnie elektrostaty też przedobrzyli.

Tam siedzą oryginalne głośniki Quada. Braun do nich zrobił swoje obudowy.

morrison

• Hero Member
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 20, 2016, 21:44:05 »
Podłączyłem Brauny pod Philipsa i ...to się nie zgrywa. Niestety. W tym połączeniu dżwięk jest do bani. Trudno. Jednak nie zrażony tym efektem podpiąlem je pod wzmacniacz PP / EL 84 i to juz zupełnie  inna bajka. Ładnie, przestrzennie z dość mocno jeśli nie za mocno zaznaczoną średnicą. W muzyce akustycznej czy jazzie, to się może podobać. W ostrzejszym graniu, zbyt mało basu. Ale to tylko podstawkowce, więc zbyt dużo nie wymagam. Zostawiam je u siebie. Do Philipsa nadal szukam  :)
Ps Kuba, jak zdjąłeś maskownice ?

Kuba

• Sr. Member
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 20, 2016, 21:53:53 »
Ps Kuba, jak zdjąłeś maskownice ?

Te kolumny są jeszcze chyba z okresu kiedy maskownice były na stałe. Ja swoje rozkręciłem, odkręciłem głośniki, zdarłem tę stalową siatkę z frontów i założyłem specjalną tkaninę (też na stałe).

morrison

• Hero Member
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 20, 2016, 21:59:19 »
Tak, one są na stałe mocowane. Musze rozkręcić i zobaczyć jak to wszystko wewnątrz wygląda. Jaka zwrotnica.
Tak przy okazji to słuchając tych maluchów (a potrafia zagrać przyjemnie) zastanawiam się jak fajnie muszą grać Twoje "lodówki'.  :)

Kuba

• Sr. Member
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 20, 2016, 22:22:45 »
Trzeba sprawdzić czy kondensatory (pewnie są tam bipolary) trzymają parametry. W moich miały 150% pojemności nominalnej, co dosyć mocno zmieniało jej parametry. Cewek nie ruszaj, bo lepszych nie dostaniesz.

To są kolumny zamknięte, dodatkowo przewidziane do pracy na regale, więc dosuń je do ściany. Powinno być nieco więcej basu wtedy.
Co ciekawe, to są jedne z pierwszych kolumn z miękkimi gumowymi zawieszeniami woofera. Moje jeszcze mają sztywne zawieszenia papierowe wszystkich głośników.

Lodówki świetnie sprawdzają się ze starym jazzem i klasyką. Zasadniczo do takiej muzyki je przewidziano. Nowoczesne syntetyczne brzmienia wypadają na nich dosyć słabo, bo nie ma tej potęgi nisko schodzącego basu.

morrison

• Hero Member
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 20, 2016, 22:30:07 »
Na razie dam im jeszcze trochę czasu aby sobie spokojnie pograły. Pewnie z tydzień i zaglądnę wewnątrz.
A może wybrać z tego wątku wszystko o tych Braunach i założyć oddzielny temat ? Z Philipsem i tak sie nie spasowały...

Kuba

• Sr. Member
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 20, 2016, 22:31:54 »
Z Philipsem i tak sie nie spasowały...

A co było nie tak?

morrison

• Hero Member
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 20, 2016, 22:41:07 »
Tak jak pisałem. Brzydko to gra. Strasznie ostry i męczący dżwięk. Z EL 84, jest o wiele przyjemniej.

Kuba

• Sr. Member
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 20, 2016, 22:48:29 »
Ciekawe. A podpinałeś jakieś inne kolumny do tego wzmacniacza?

morrison

• Hero Member
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 20, 2016, 23:00:33 »
Bardziej współczesne, czyli Monitor Audio i tego efektu brak.

morrison

• Hero Member
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 20, 2016, 23:14:22 »
zainteresował bym się tymi - http://allegro.pl/glosniki-od-gramofonu-lampowego-i6134272673.html
loga dokładnie nie widać , trzeba by było zadzwonić bo może być to nawet rogers lub isophon .
Dzięki za wskazówkę  :)  Napiszę do sprzedającego.

bolo_senior

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 21, 2016, 02:09:29 »
Namów go , żeby środek pokazał , bo różnie niemiłe rzeczy się zdarzają np.dziury albo alphard   :zeby: . Jak alnico będzie to bierz. Jakby nie ten znaczek to obstawiałbym , to Pioneer z serii CS (też alnico).