Muzyka, winyle i gramofony > Zakupy

Wymiana sprzętu

(1/5) > >>

aste:
Hej .
Mój zestaw to Pioneer PL12 D + Amp : Rotel RA-612 + Glosniki Celestion Ditton 15

Dodam że bardzo jestem zadowolony z tego zestawu . Muzykę którą słucham to głównie stary soul z motown records troche rapu z lat 90i czasami muzyke w stylu brytyjskiej ninja tune. Od pewnego czasu mam duży problem z moim amp. który odbiera mi całkowitą radość słuchania :( . Krótko pisząc sprzedawca nie okazał się godny zaufania . Jestem osobą która nie zna się za bardzo na konserwacji sprzętu itp więc chciałbym zakupić nowy na gwarancji normalnie ze sklepu . Chciałbym wydać na ten cel do 1000 funtów gdyż mieszkam na stałe w Anglii. Na pierwszy ogień chciałbym zacząć wymianę od felernego amp. a następnie jakieś monitory a dopiero na samym końcu gramofon którego najbardziej mi szkoda :( ale wiem że też będzie on potrzebował kogoś kto ma pojęcie o jego odpowiednim traktowaniu :D. Mój wybór padł na amp. marantz pm6005 do tego monito audio bx2 lub dali zensor 3 i gramofon rega Rp1 lub pro-ject debut carbon . Proszę o pomoc . Dziękuje i pozdrawiam

vineelleenn:
Ja niestety nie pomogę.
Nie słyszałem tego sprzętu... więc nie wiem co by miało grać podobnie!?!
Nowy sprzęt to już można posłuchać  w sklepie i wybrać...

Piotruś:
To nie jest dobry pomysł, a już szczególnie z gramofonem. Taki Pro-Ject oraz Rega to są gramofony, których główną zaletą jest to, że nie psują płyt. Poza tym są upierdliwe i niestety, ale kiepskiej jakości.

Jak rozumiem Rotel jest popsuty. Nie myślałeś, żeby go oddać do serwisu?
Prawda jest taka, że jeśli chodzi o podstawowe modele nowego sprzętu, to wydasz 1000 funtów, a dźwięk wcale nie musi być lepszy (porównując ze sprzętem sprawnym).

Piotrek:
Wzmacniacz, OK, ale nie rozumiem za bardzo dlaczego chcesz wymieniać  kolumny?

Marcin:
Nic innego nie wymyślę co już koledzy napisali,
masz przyzwoity wzmacniacz, daj wzmacniacz do serwisu jak działa wadliwie i po kłopocie !  :)
Gramofon masz w/g mnie dobry, szkoda że nie napisałeś jaka wkładka i igła tam siedzi,
a to jest ważne !
Zmiana gramofonu na te co pisałeś jest bez sensu ! Piotruś ma rację !

--- Cytat: Piotrek w Styczeń 06, 2016, 23:18:24 ---Wzmacniacz, OK, ale nie rozumiem za bardzo dlaczego chcesz wymieniać  kolumny?

--- Koniec cytatu ---

Ja też tego nie rozumiem  :(
Po co wywalać dobre kolumny ?

Może jak napiszesz dokładnie o co Ci chodzi, i co chcesz uzyskać, to się jakaś rada znajdzie  :taktak:

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej