Autor Wątek: Winylowe wakacje  (Przeczytany 6033 razy)

Darek

• Full Member
    • .
Winylowe wakacje
« dnia: Listopad 18, 2015, 14:15:38 »
Pozdrowienia z Japonii.  ;)

Wakacje polaczone z interesami
Wizyta w sklepie Disk Union w Yokohamie a za tydzien sklepy w Osaka i Tokyo

DarkB

• Sr. Member
Odp: Winylowe wakacje
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 18, 2015, 17:24:51 »
Pozdrowienia z Japonii.  ;)

Wakacje polaczone z interesami
Wizyta w sklepie Disk Union w Yokohamie a za tydzien sklepy w Osaka i Tokyo

Przydałby się przycisk "Lubię to!"  ;)

Marcin

• Admin
  • Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 18, 2015, 22:16:13 »
Super !

Po powrocie może opiszesz jakie winylowe wrażenia przywiozłeś z kraju kwitnącej wiśni   ;)

Darek

• Full Member
    • .
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 19, 2015, 15:25:57 »
Opisze wam jak to wyglada w realu jak tylko bede w domu za jakies 2 tyg. Niechce mi sie wracac. Inny swiat. Sa tutaj sklepy plytowe od malych do 8 pietrowych. Nawet HMV sprzedaje uzywki, ceny ma jak dla kogos kto kupuje dla siebie to nawet przystepne i duzo ich jest ale kupujacych tez jest duzo. Japonskie wznowienia ( podobnie jak sa wydawane w EU ) sa tez dostepne ale malo i za plyte trzeba dac  od Y4000.
Opisze jak przyjade do domu.
Pozdrowienia z Japonii
ah zapomnialem Godzilla zyje !!!!!! widzialem ja :D

Marcin

• Admin
  • Hero Member
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 20, 2015, 23:24:52 »
Opisze jak przyjade do domu.

Trzymamy za słowo  ;)

Pozdrowienia z Japonii

:spoko:

ah zapomnialem Godzilla zyje !!!!!! widzialem ja :D

;D

EDIT:
Wątek przeniesiony za zgodą Darka.

Darek

• Full Member
    • .
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 22, 2015, 15:28:46 »
Dzisiaj bylem na wyprzedazy winyli i CD dzieki znajomemu ktory wie co i gdzie bo nawet gdybym tamtedy przechodzil to bym nic nie wiedzial ze jest tam cos takiego. Zero informacji a jak jakas jest to po Japonsku. Mialem tylko 2 godziny na zakupy to i pare sie kupilo ale musialem jechac ponad 500km w jedna strone. Na szczescie tutaj pociagi troche maja predkosci. Trase Osaka - Yokohama w 2.5h ( o 500km ) Gdyby jeszcze bilety na pociagi byly tansze, ale kosztuja majatek dac za bilet ponad 28000 yen w dwie strony to troche drogo. Zaloze tez blog gdzie poisze wyjazd do Japonii ( nie tylko o plytach ) bardziej o zwiedzaniu i jak dac sobie tutaj rade. Europe i Azje dzieli wielka przepasc

Marcin

• Admin
  • Hero Member
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 22, 2015, 23:03:32 »
A jak tam stoją płyty Mejko Kaji ?
The  5 6 7 8's.
Albo takie japońskie pitu-pitu w stylu Takao Kisugi (ta płyta od Ciebie, bardzo fajna ) ?
Oprócz ckliwych piosenek interesuje mnie też muzyka dyskotekowa po japońsku z lat od 80 po XXI wiek :)
Tania tandeta, takie tanie japan disco.
Podobają mi się piosenki w języku japońskim, jak by wychodziły do 2 euro to możesz mi wziąć 10-15szt.
 :)
Jak możesz to napisz coś więcej o rynku winyli w kraju kwitnącej wiśni  :taktak:

Darek

• Full Member
    • .
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 23, 2015, 12:44:11 »
A jak tam stoją płyty Mejko Kaji ?
The  5 6 7 8's.
Albo takie japońskie pitu-pitu w stylu Takao Kisugi (ta płyta od Ciebie, bardzo fajna ) ?
Oprócz ckliwych piosenek interesuje mnie też muzyka dyskotekowa po japońsku z lat od 80 po XXI wiek :)
Tania tandeta, takie tanie japan disco.
Podobają mi się piosenki w języku japońskim, jak by wychodziły do 2 euro to możesz mi wziąć 10-15szt.
 :)
Jak możesz to napisz coś więcej o rynku winyli w kraju kwitnącej wiśni  :taktak:
Odnosnie tych plyt to zapytam sie znajomego. Gdybym wiedzial wczoraj to pewnie jakies bym kupil bo Disk Union wystawil kilkanascie tys plyt.
Teraz dopiero bede u znajomego w sklepie w Kyoto i tam sie go zapytam. W jakiej to cenie tutaj chodzi to nie wiem a widzialem plyty od 100 Yen do 80 000 Yen. Zalezy gdzie sie kupuje. Gdybym cos kupil to plyty dotarlyby do Ire dopiero za 2 miesiace. Wtedy przychodzi transport z plytami

Marcin

• Admin
  • Hero Member
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 23, 2015, 23:18:01 »
Spokojnie, nie ma żadnego ciśnienia  ;)
I czas mnie nie nagli  :)
A jak nic nie wyjdzie to też problemu nie ma   ;D

Ważne że po tej wycieczce, jak ochłoniesz, to by miło było poczytać relacji okraszonej fotkami z targów i sklepów winylowych z tak fajnego kraju  :zeby:

Darek

• Full Member
    • .
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 24, 2015, 14:30:07 »
Spokojnie, nie ma żadnego ciśnienia  ;)
I czas mnie nie nagli  :)
A jak nic nie wyjdzie to też problemu nie ma   ;D

Ważne że po tej wycieczce, jak ochłoniesz, to by miło było poczytać relacji okraszonej fotkami z targów i sklepów winylowych z tak fajnego kraju  :zeby:
Pytalem sie kolegi odnosnie cen tych plyt. Ok €3.5/szt
Jesli chesz to powiem mu aby cos tam wyszukal
Taka plyte napewno juz mam odlozona Kitaro ‎– Utopia na picture disc

Marcin

• Admin
  • Hero Member
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 24, 2015, 22:18:31 »
Jeśli z tego co wiesz co mnie interesuje średnia nie przekroczy €3.5/szt ,
to ze 30 płyt wezmę, w tym 2-3 płyty z japońską muzyką ludową też wezmę .

Darek

• Full Member
    • .
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 25, 2015, 00:26:01 »
Jeśli z tego co wiesz co mnie interesuje średnia nie przekroczy €3.5/szt ,
to ze 30 płyt wezmę, w tym 2-3 płyty z japońską muzyką ludową też wezmę .
Zobacze co da sie zalatwic bo trzeba jeszcze wysylke zorganizowac

Darek

• Full Member
    • .
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 30, 2015, 14:20:36 »
Panowie / Panie  :)

Juz najwyzszy czas poimformowac wszystkich ze moj wyjazd to nie byly jedynie wakacje i male zakupy.

Oficjalnie moge powiedziec ze zostala nawiazana wspolpraca w wymianie plytowej pomiedzy sklepami

Sklep Japonia - Kobe
Sklep Japonia - Kobe ( 2 sklep )
Sklep Japonia - Yokohama
Sklep Irlandia - czyli ja :D

Kilka plyt zabralem ze soba ale ze wzgledu na ograniczenia wagowe i zakupy nie mozna bylo duzo zaladowac do samolotu.
Paczki z plytami juz w drodze z Japonii do Ire :D 

Masz sklep i chcesz sie przylaczyc to pisz na PW

[ You are not allowed to view attachments ]

Marcin

• Admin
  • Hero Member
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 01, 2015, 02:10:25 »
Rozumiem Darku że Ty jesteś ten w środku  :smiech:

A tak w ogóle to gratuluję inwencji-determinacji  :spoko:
I życzę powodzenia w biznesie płytowym   :zespol:

Jak wrócisz do domu zapodaj dużo fotek z targów płytowych w Japonii  :)   

Darek

• Full Member
    • .
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 01, 2015, 21:25:01 »
Rozumiem Darku że Ty jesteś ten w środku  :smiech:

A tak w ogóle to gratuluję inwencji-determinacji  :spoko:
I życzę powodzenia w biznesie płytowym   :zespol:

Jak wrócisz do domu zapodaj dużo fotek z targów płytowych w Japonii  :)

Hahaha :D tak ten posrodku :D troche to trwalo zanim doszlo do tego. Wiele maili i sms-ow az wreszcie trzeba bylo sie spotkac i wszystko osobiscie uzgodnic. Chlopaki chca tutaj ( w Ire ) abysmy otworzyli sklep ale to jeszcze troche potrwa. Mozna cos zrobic ale wszystko musimy miec dopiete na ostatni guzik a to zajmuje czasu no i potworna bariera jezykowa. Tam mowia tylko po Japonsku wiec jest duzy problem z przejezyczeniem a na takie bledy musimy uwazac. Tlumacz to kupa kasy a jeszcze tlumaczenie dokumetow itp. itd. Nie jest to takie proste. Ciezko ale do przodu. W europie to zero problemow no i zawsze mozna podjechac i pogadac, chocby na 2 - 3 dni a tam taczej juz to nie mozliwe.
Zdjec raczej jie robilem Mam tylko kilka. Praktycznie bylem tylko na wyprzedazy ( odpadow ) z Disk Union i powiedziawszy prawde przezucilem kilka tys plyt i nie bylo co zbytnio wybrac. Sytuacja podobna jak wszedzie Masa klasyki i folku a stan plyt tez byl w wiekszosci cienki. Dali tam troche dobrych pozycji ale znowu cena zaporowa. Zreszta jak wiekszosc mysli ze tam plyty sa za grosze to jest w bledzie. Aby cos kupic taniej to trzeba dobrze sie naganiac. Wiekszosc plyt jest droga. Japonskie sa nieco tansze od wydan zachodnich ale to jedynie przez koszta wysylki bo inaczej bylyby w takiej samej cenie jak japonskie. Jako rynek jest ogromny i kupuja tam plyty nie po jednej czy dwie ale odrazu z 10 czy 20. Kiedys bylo taniej obecnie jest duzy problem z cenami. W przeciagu roku ceny poszybowaly pokojnie o 30 - 40 %. Maja tam mase kupujacych turystow, nie tylko z europy ale i z azjii czy ameryki. Nie bylo sklepu abym nie spotkal kilku turystow plytowych. najgorsze jest to ze tam zupelnie sie nie mozesz zgadac i jak czegos szukasz to zapomnij o pomocy. Stoisz i kopiesz 2 godziny. Na jakies wyprzedaze aby trafic to albo szczescie albo ktos cie wprowadzi. Zero informacji a jak sa to napisane w krzakach :D Jak znasz jezyk to wiesz a jak nie to tylko popatrzysz i idziesz dalej. HMV sprzedaje uzywki ale ceny zaporowe. Dziekuje dac za zwykla pozycje z 3000 Y i jeszcze ci clo dowala na granicy a za dobra pozycke od 5000 Y. naszczecie chlopaki maja troche tam ukladow i pokazali mi troche. Nawet z wysylka nie jest latwo. Kila mozna sobie wyslac ale jak kupisz ze 100 to juz jest ciezar. Do samolotu nie wezmiesz bo koszta a poczta zupelnie inaczej funkcjonuje nia sie mysli ah i dogadaj sie tam :D
Plyty maja praktyczke z calego swiata i spotkalem tez jedna plyte z Polski :D " Exodus " gdzies mam zdjecie to podesle. Byly plyty wydane  Jugoslawi, Singapurze, Tajlandii, RPA ah pelno tego. Gdyby ktos obecnie mi powiedzial aby jechac tam na zakupy to bym zostal w domu bo wiem co jest grane :D Tylko przy okazji mozna cos sobie kupic inaczej odpada. Zreszta mozna pojechac i sie przekonac :D Ja jade w lato na wyspe Okinawa ale to tylko wakacje ie planuje biegania po sklepach. Fajne jest to ze mozesz chodzic kila godzin i sklepu nie znajdziesz a jak trfisz to ze szczescia masz ochote kupic wszystko :D Zupelnie sie nie dziwie ze ceny Japonczykow sa tak wysokie. fajne jest to ze jak gadalem z chlopakami to Japonczycy bardziej sobie cenia wydania zachodnie Mowia ze sa wyzszej jakosci. Zupelnie odwrotnie jak my patrzymy na plyty.