Autor Wątek: Wzmacniacz lampowy Braun CSV13  (Przeczytany 24564 razy)

Kuba

• Sr. Member
Odp: Wzmacniacz lampowy Braun CSV13
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 26, 2015, 19:29:38 »
Zamontowałem dzisiaj nowe lampy mocy, EL84 JJ.

Poza tym, że mają nieco mniejszą moc od telefunkenów, to przepaści nie ma. Grają nieco inaczej, ale na pewno nie gorzej.

Piotrek

• Mod
  • Hero Member
    • Obrazki
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 26, 2015, 20:21:26 »
Ja tam jestem zdanie, że te JJ to trzymają poziom i niema co wybrzydzać.

Kuba

• Sr. Member
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 26, 2015, 21:08:22 »
Te ecc83mg też są bardzo fajne, coś pomiędzy standardową ecc83 a ecc803.

Planuję jeszcze kupić ecc803s JJ, z długą anodą. Pewnie przyszły rok będzie stał pod znakiem zakupów różnych lamp :)

Piotruś

• Mod
  • Hero Member
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 27, 2015, 00:07:22 »
W Łodzi to się kupuje worek ziemniaczany różnych fajnych lamp za 50zł i starcza na lata  ;)

Kuba

• Sr. Member
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 27, 2015, 11:39:49 »
W Łodzi to się kupuje worek ziemniaczany różnych fajnych lamp za 50zł i starcza na lata  ;)
Jak gdzieś trafisz na worek ecc83 i el84 to daj znać, chętnie kupię.  :)

Robert007Lenert

• Hero Member
    • LOS AGENTOS
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 27, 2015, 23:58:56 »
....w światku instrumentalnym wymiana starych podzespołów za wyjątkiem tych krytycznych dla stabilnej pracy na nowe jest traktowana jako najgorsza herezja i zbrodnia. Bo potem każdy taki pięćdziesięcioletni Fender czy Marshall traci swój charakter i zaczyna brzmieć tak jak własna nowa reedycja.
100% racji!

Kuba

• Sr. Member
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 29, 2015, 21:25:41 »
Dalej czekam na rezystory do końcówki i na cztery kondensatory papier w oleju k40u-9, które mają posłużyć za kondensatory sprzęgające (oryginalne sprzęgające były takiego typu, ale zgniły -  miały koszmarną upływność).

W tzw. międzyczasie dostałem w końcu zamówione już dawno zielone żarówki ledowe z gwintem e10. Pasują do oryginalnej obsadki na żarówkę.
Lampka nad włącznikiem wygląda teraz bardzo dobrze, świeci ładnym zielonym światłem, które nie razi. Biała żarówka ledwo zabarwiała spłowiałą już zieloną szybkę w panelu przednim i dosyć mocno świeciła.

W rzeczywistości wygląda dużo lepiej niż na zdjęciu.

Piotrek

• Mod
  • Hero Member
    • Obrazki
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 29, 2015, 21:37:37 »
LED to herezja!
Po prostu maznął być od środka zieloną farbką ta szybkę i po sprawie.

Kuba

• Sr. Member
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 29, 2015, 21:45:32 »
LED to herezja!

Ciesz się, że nie dałem niebieskiej  :P

Teraz lampka wygląda praktycznie tak samo jak lampki stereo w obydwu amplitunerach. Specjalnie szukałem takiej żarówki, żeby ją wsadzić w oryginalną obsadkę. Poza tym, led się mniej grzeje, a plastikowa oprawka już skruszała od gorącej żarówki.

Piotruś

• Mod
  • Hero Member
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 29, 2015, 23:12:13 »
Mojem zdaniem to ten stolik jest za wąski. Ja bym się osobiście bał, że mi któryś sprzęt spadnie.

A co do szybki to ja bym wymienił ten plastik. Po zdjęciach wnioskuję, że jest płaski więc jakim problemem jest wstawić kawałek pleksi (np. ze znicza, o!) albo dopasować jakieś szkiełko.

vineelleenn

• Hero Member
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 29, 2015, 23:22:17 »
Ładnie!
Badzo ładnie!
Przecież ta diodka-idiotka jest wkręcana/wykręcana, wymienić/wykręcić to nie problem :(
Co innego gdyby  było lutowanie...
LED to herezja!

Ciesz się, że nie dałem niebieskiej  :P

Teraz lampka wygląda praktycznie tak samo jak lampki stereo w obydwu amplitunerach. Specjalnie szukałem takiej żarówki, żeby ją wsadzić w oryginalną obsadkę. Poza tym, led się mniej grzeje, a plastikowa oprawka już skruszała od gorącej żarówki.
To ja poproszę o link do takich ledżarówek!

Kuba

• Sr. Member
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 29, 2015, 23:50:22 »
To ja poproszę o link do takich ledżarówek!

http://allegro.pl/zarowka-led-z-gwintem-e10-8mm-zielona-1524-i5870584591.html

Są też w innych kolorach.

Mojem zdaniem to ten stolik jest za wąski. Ja bym się osobiście bał, że mi któryś sprzęt spadnie.

A co do szybki to ja bym wymienił ten plastik. Po zdjęciach wnioskuję, że jest płaski więc jakim problemem jest wstawić kawałek pleksi (np. ze znicza, o!) albo dopasować jakieś szkiełko.

Stolik jest akurat :) Poza tym, to jest stolik tymczasowy, jak się w końcu przeprowadzę, to sprzęt będzie stał na regale z płytami.

Szybka jest zespolona z płytą czołową, nie da się jej zmienić. Poza tym, jest zielona w masie. Oryginalna żarówka była przyciemniana, może dlatego to lepiej wyglądało, niestety się spaliła. Zwykła biała żarówka świeci zbyt mocno, a jak wstawię taką na wyższe napięcie, to z kolei świeci zbyt słabo i cała lampka jest buro-zielona. Ta dioda naprawdę wygląda dobrze i nie stanowi ingerencji w oryginalną konstrukcję.

Piotruś

• Mod
  • Hero Member
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 29, 2015, 23:55:01 »
Etam się nie da, wszystko się da  ;) Przecież to wszystko człowiek robił, więc człowiek może naprawić.

Jak ta żarówka była przyciemniana? Nie mylisz tego z nalotem od wewnątrz bańki, będącym objawem zużycia?

EDIT: No dobra, ta żarówka LED to wcale nie jest taka zła, trzeba też trochę nowoczesności.

vineelleenn

• Hero Member
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 29, 2015, 23:57:40 »
Dziękuję :spoko: :) ;) :D ;D :smiech: :taktak: :zeby: :fiu:

Kuba

• Sr. Member
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 30, 2015, 10:33:08 »
Jak ta żarówka była przyciemniana? Nie mylisz tego z nalotem od wewnątrz bańki, będącym objawem zużycia?

Miała takie lusterko na czubku, jak w lampie elektronowej. Ale przysmalona była też.