Autor Wątek: XII GALICJA BLUES FESTIVAL  (Przeczytany 3138 razy)

Robert007Lenert

• Hero Member
    • LOS AGENTOS
XII GALICJA BLUES FESTIVAL
« dnia: Wrzesień 10, 2015, 23:33:09 »
Już 16 września 2015 rusza kolejna XII edycja Galicja Blues Festival.

Galicja Blues Festival to impreza artystyczna o ugruntowanej pozycji w polskim środowisku muzycznym. Z racji tego ,że sztuka nie znosi demokracji dobór wykonawców jacy prezentują się na scenie Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie nie ma nic wspólnego z populizmem. Ci którzy się pojawili podczas poprzednich edycji i ci którzy się pojawią w tym roku  maja jeden wspólny mianownik.  Mianowicie muzyka którą  prezentują  stoi na najwyższym poziomie. Ta uwaga dotyczy nie tylko gwiazd ale i finalistów konkursu jaki corocznie odbywa się podczas Galicja Blues Festival. Dowodem na to są wysokie notowania laureatów dotychczasowych jedenastu edycji festiwalu. Wszyscy oni z powodzeniem kontynuują swoje kariery na profesjonalnej scenie co  potwierdza kompetencję jurry festiwalu.

W tym roku tradycyjnie zapraszamy na cztery dni do Krosna. Każdy z tych dni ma nieco inne oblicze.  16 września to  przegląd filmów muzycznych w Art. Kinie przy ulicy Bieszczadzkiej 1.  Zobaczymy „Whiplash” , „U progu sławy” oraz "Cadillac Records”.

Kolejnego dnia czyli 17 września przenosimy się na scenę RCKP ul. Kolejowa 1. Jest to pierwszy dzień przeglądu oraz koncert gospodarza festiwalu alternatywnych Los Agentos . 

Dzień trzeci (18 września): druga tura przesłuchań konkursowych oraz spektakl muzyczny w wykonaniu: Antek Krupa & Workaholic & Friends zatytułowany "Amela - blues o rozwianych włosach na wietrze"

Dzień czwarty (19.września) to koncert galowy z udziałem laureata przeglądu oraz Pro Musica Grand Standard Orchestra (PL), Why Ducky? ((PL), Juwana Jenkins & Old Dogs feat. Charlie Slavik (USA-CZ) The Pat McManus Band (IE).

Otwarci na nietuzinkowe dźwięki z całą pewnością będą usatysfakcjonowani, natomiast tym , którym słoń nadepnął na ucho polecam pozostanie w domu. Początek wszystkich koncertów godzina 18.00, szczegóły na plakatach.

Robert Lenert

vineelleenn

• Hero Member
Odp: XII GALICJA BLUES FESTIVAL
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 11, 2015, 22:19:32 »
"W tym roku tradycyjnie zapraszamy na cztery dni do Krosna. Każdy z tych dni ma nieco inne oblicze.  16 września to  przegląd filmów muzycznych w Art. Kinie przy ulicy Bieszczadzkiej 1.  Zobaczymy „Whiplash”"

Ten film mnie się i podobał i nie podobał >:( (za pierwszym razem w doskonałym kinie domowym-;super :)
a póżniej już mniej... :(
Ale zobaczyć warto :spoko:

Marcin

• Admin
  • Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 14, 2015, 00:47:11 »
"W tym roku tradycyjnie zapraszamy na cztery dni do Krosna. Każdy z tych dni ma nieco inne oblicze.  16 września to  przegląd filmów muzycznych w Art. Kinie przy ulicy Bieszczadzkiej 1.  Zobaczymy „Whiplash”"

Ten film mnie się i podobał i nie podobał >:( (za pierwszym razem w doskonałym kinie domowym-;super :)
a póżniej już mniej... :(
Ale zobaczyć warto :spoko:

Ja też mam projektor do filmów , i dla tego ciężko jest mi się z Tobą zgodzić  :Ysz:
Że raz film Ci się podobał , a raz nie  :co?:
Film jest bardzo dobry, ciekawy, wciągający , daje do myślenia.
Na dużym lub małym ekranie nie ma znaczenia sama muzyka, ale system nagłaśniający tak  :taktak:
Na 15` monitorze przy dobrych głośnikach , spoko  :taktak:
A poza tym już jest temat :
http://winyle.domek.org/index.php/topic,434.msg5953.html
 ;)

Robert007Lenert

• Hero Member
    • LOS AGENTOS
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 27, 2015, 23:52:13 »
Trzy dni Galicja Blues Festival 2015 w 21 minut:
I jeszcze niedlugi filmik:

Robert007Lenert