Autor Wątek: konkurs chopinowski 2015  (Przeczytany 1916 razy)

vineelleenn

• Hero Member
konkurs chopinowski 2015
« dnia: Październik 21, 2015, 23:45:33 »
Koniec!
Nie będąc ani znawcą, ani fanem FC doceniam kunszt i wirtuozerię uczestników...
... i chwalę stronę organizacyjnie/medialną; w tvp kultura :spoko:

Polak potrafi !!!!

"Laureat głównej nagrody Seong-Jin Cho powiedział, odbierając nagrodę z rąk prezydenta RP, że wciąż nie może uwierzyć w swoją wygraną. - Było dla mnie wielką radością, że mogłem grać Chopina w Warszawie dla polskich słuchaczy - dodał.
' (http://www.tvn24.pl)

"Podczas środowego wieczoru wręczono także pozostałe konkursowe nagrody - drugą nagrodę zdobył kanadyjski pianista Charles Richard-Hamelin; trzecią - Amerykanka Kate Liu, czwartą - Eric Lu (także USA). Piąte miejsce zajął Kanadyjczyk Ying (Tony) Yang, a szóste - rosyjski pianista Dmitry Shishkin, który jako jedyny z laureatów ze względu na stan zdrowia nie przyszedł na uroczystość rozdania nagród. Wręczono też wyróżnienia przyznane przez jury konkursowe pod kierownictwem prof. Katarzyny Popowej-Zydroń, które otrzymali: Aljosa Jurinić (Chorwacja), Aimi Kobayashi (Japonia), Szymon Nehring (Polska) i Georgijs Osokins (Łotwa). Nagrodę Towarzystwa im. Fryderyka Chopina za najlepsze wykonanie poloneza odebrał Seong-Jin Cho, Nagroda Polskiego Radia za najlepsze wykonanie mazurków przypadła Kate Liu, a Nagrodę Krystiana Zimermana za najlepsze wykonanie sonaty otrzymał Charles Richard-Hamelin. Nagrody Filharmonii Narodowej za najlepsze wykonanie koncertu w tej edycji festiwalu nie przyznano."

(http://www.tvn24.pl)

Można się wzruszyć słuchając  Szopena?
Można!
Czego doświadczyłem
;D

DarkB

• Sr. Member
Odp: konkurs chopinowski 2015
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 22, 2015, 18:34:07 »
Przeczytałem i rozglądam się za przyciskiem "Lubię to!" ;)

Robert007Lenert

• Hero Member
    • LOS AGENTOS
Odp: konkurs chopinowski 2015
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 22, 2015, 19:14:44 »
Mnie zauroczyl koncert Kate Liu. Fenomenalnie sie słuchało i oglądało :)