Bez rejestracji > Zapytania sprzętowe

ustawienie wkładki

(1/12) > >>

hubert kot:
Hej, czy to ustawienie wkładki widoczne na zdjęciu jest ok ? [ You are not allowed to view attachments ]

Piotruś:
Wygląda krzywo.

hubert kot:
Hej,  i właśnie kiedy ustawię równolegle do tej długiej linii  to po przystawieniu wkładki do drugiego miejsca kalibracyjnego - tam wychodzi krzywo a jak rozumiem w obu punktach ma być idealnie równolegle? .

U mnie jak widać ze zdjecia wkładka jest przykręcona jak by krzywo względem główki ramienia. Na kilku filmach na YT widziałem że wkładka jest przykrecana jakoś równiej - czy to tylko poprostu takie typy gramofonów ?

Piotrek:
Spróbuj cofnąć wkładke leciutko do tyłu i wtedy może się uda zgrać oba miejsca.
Ostatecznie jakby się nie udało, ważniejsze jest dokładne ustawienie w pkt B.

Marcin:
Piotruś stwierdził fakt,
Piotrek wskazał kierunek, ale bez konkretów.
Panowie Piotrki, jak chcecie rozkręcić to forum to może tak więcej zaangażowania ?
Samo się nie zrobi  :nie:

A teraz do kolegi hubert kot :
na fotce którą zamieściłeś, wkładka nie jest ustawiona prawidłowo.

[ You are not allowed to view attachments ]

Ustawienie wkładki jest proste, ale czasochłonne i wymaga trochę cierpliwości.
Cała sztuka polega na tym by igła fizycznie spoczywała na punktach A i B szablonu
a czoło wkładki było równoległe do linii pomocniczych , równoległych do długiej linii
łączącej punkty A i B.
Czoło wkładki musi się zgadzać ( być równoległe ) do linii pomocniczych w punktach A i B.
Robi się to poprzez skręcanie wkładki w zakresie który na fotce zaznaczyłem jako
ustawienie wkładki
w zakresie regulacji oznaczonym kolorem żółtym.
Czyli trzeba kręcić wkładką w zakresie ustawienie wkładki i przesuwać ją w
zakresie regulacji , by uzyskać efekt taki że jeśli igła spoczywa na punktach
A i B szablonu to czoło wkładki jest równoległe do linii łączącej Punkty A i B lub pomocniczych.

Mam nadzieję że moje wyjaśnienia graficzne i tekstowe były pomocne  :)

Na koniec 2 uwagi:

1. Prostopadłe linie pomocnicze przydają się przy wkładkach które nie mają takiego szerokiego
czoła jak w tej na foto, czyli ortofony 5 i 10 i inne tego typu ....

2. Jak ktoś chce baaardzo precyzyjnie ustawić wkładkę, lub ma problemy z ustawieniem bo:
czoło wkładki jest pod koszykiem co uniemożliwia obserwację,
albo w/w ortofony gdzie geometrię trzeba brać z boków wkładki, to przydatny jest grafit
z ołówków automatycznych, wystarczy przykleić taki grafit z boku lub od czoła na taśmie
klejącej. Może też być prosta igła lub szpilka.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej