Autor Wątek: Nowa wkładka do Pioneer PL 12 D  (Przeczytany 5460 razy)

aste

• Jr. Member
  • **
  • ...Lubie Wąchać Winyl ...
Nowa wkładka do Pioneer PL 12 D
« dnia: Październik 07, 2015, 23:13:08 »
Hej. Posiadam wkladkę Shure m75ed type2 z orginalną igłą ale jej brzmienie jak dla mnie ma za mało dołu . Chciałbym aby bass brzmiał głębiej . Czy ktoś może mi polecić jakąś wkładkę który zapewni mi lepsze głębie bassu . Dodam że środkowe pasmo brzmi naprawdę krystalicznie czysto ale ten bass :/ 

Piotrek

• Mod
  • Hero Member
    • Obrazki
Odp: Nowa wkładka do Pioneer PL 12 D
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 08, 2015, 07:37:58 »
Jeśli pozostajemy w stajni Shure, to może albo nowszą  z rodziny M95 ( i pochodne), albo "klasyczną' M44G.

aste

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 08, 2015, 10:45:11 »
Nie musi byc koniecznie następny Shure . Dodam jeszcze że mój zestaw to Pioneer PL12 D +
Amp : Rotel RA-612 + Glosniki : Celestion Ditton 15

vineelleenn

• Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 08, 2015, 11:20:06 »
Do tej pory uważałem, że Shure m75 ma wystarczający, głęboki bas ... i nie tylko.

aste

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 08, 2015, 13:45:11 »
środek pięknie brzmi ale ten bass dal mnie kuleje muzykę którą słucham toi przeważnie stary Soul z Motown lub Klimaty z Ninja Tune

Piotruś

• Mod
  • Hero Member
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 08, 2015, 17:41:00 »
Shure M44-7 powinien z tym ramieniem chyba jako tako się odnaleźć i to tę wkładkę bym polecał. M44G jest bardziej zmulone.
Jeżeli przy takiej wkładce też nie będzie wystarczająco dużo dołu, to znaczy że kuleje gramofon, w ostateczności głośniki albo też ich dopasowanie do pomieszczenia.

aste

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 08, 2015, 17:51:46 »
A jaki Ortofon ?

Piotruś

• Mod
  • Hero Member
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 08, 2015, 18:12:11 »
Nie znam Ortofona, który by miał takiego łupnia jak M44-7 i tę wkładkę trudno pod tym względem przebić.

aste

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 08, 2015, 18:48:07 »
Aha Dzięki bardzo więc poszukam tego Shura

Marcin

• Admin
  • Hero Member
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 09, 2015, 00:15:44 »
Do tej pory uważałem, że Shure m75 ma wystarczający, głęboki bas ... i nie tylko.

Ja nadal tak uważam  :)

Moim zdaniem kolego aste, problem nie tkwi w wkładce ale we wzmacniaczu i kolumnach  :taktak:
Wkładka Shure M75 to bardzo przyzwoita wkładka średniej klasy i nigdy bym nie napisał że jej basu brakuje!
Tak jak i Łukasz uważam M75 za wkładkę wzorcową, coś może grać gorzej, i dla mnie to jest wtedy zły przetwornik , albo lepiej od M75 i wtedy to jest bardzo dobry przetwornik.

Dobrze jest mieć jakiś układ odniesienia, bo bez takowego wszelkie porównania są bez sensu.  :taktak:

To samo się tyczy nośnika (źródła) dźwięku, trzeba mieć jedną lub kilka płyt  (winyl/CD) bardzo dobrze osłuchanych na różnych zestawach sprzętu audio i wtedy można porównywać / testować.

Moje pytanie do kolegi aste :

Czy na obecnym wzmacniaczu i kolumnach muzyka  z CD jest w/g Ciebie dobra jeśli chodzi o basy ?
I jakie płyty CD są ok pod względem basów ?

Czy basy są drastycznie mniejsze z płyty analogowej odtwarzanej na wkładce M75 w porównaniu do
podobnej muzyki odtwarzanej z CD ?
Pytam bo może to być uszkodzenie przedwzmacniacza gramofonowego we wzmacniaczu ?
Np wyschnięte elektrolity  :co?:
Wtedy warto pożyczyć od kogoś zewnętrzny preamp gramofonowy i posłuchać.

Dodam na koniec z własnego doświadczenia że największym winowajcą sytuacji że komuś brakuje dołu , albo że góra mało szczegółowa, albo że środek za mocny, lub za mało wyrazisty  itp. itd.
Jest nie zgranie układu wzmacniacz + kolumny  , czyli najważniejszego układu w każdym systemie audio.

Koniec i kropka .
I nikt mnie nie przekona że jest inaczej  :taktak:

A jak już mamy taki zestaw dobrany idealnie pod nasze ucho (wzmacniacz + kolumny)
to możemy rozmawiać o różnicach we wkładkach i innych duperelach.

Na sam już koniec dodam że trzeba mieć jakąś płytę referencyjną, lub kilka  ;)
Która jest nagrana na najwyższym poziomie i może być wyznacznikiem jakości/neutralności dźwięku.
Bo jak wiadomo istnieją płyty które mają podbite górę lub dół co sfałszuje odsłuch.
Niestety teraz to chyba norma  :(

Ja mam kilka takich dobrych płyt do testów np:
jazz at the pawnshop , na CD.
Bardzo dobra płyta do testów toru audio  :spoko:
Jak ktoś chce to podzielę się przez PW.

vineelleenn

• Hero Member
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 09, 2015, 12:24:13 »
Marcin pięknie temat rozwinął!
A jaki Ortofon ?
Orofony OM (takie znam) grają raczej ostro, czy szczegółowo i nie uważam by miały głębszy bas os Shurów.
Nie znam Ortofona, który by miał takiego łupnia jak M44-7 i tę wkładkę trudno pod tym względem przebić.
Ja znaczącej różnicy głębokości basu shure m75ed vs M44G nie widzę tzn słyszę...
"łupnia jak M44-7" nie znam, bo nie mam, ale jak"Piotruś" tak radzi i uważa to wie co mówi :spoko: więc warto zdobyć i przetestować/porównać!

Piotruś

• Mod
  • Hero Member
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 09, 2015, 23:38:41 »
M44G to takie trochę pełe-mełe. M44-7, nacisk powyżej 2g, jeszcze do tego idler i rurrrrrrra!
Co do tego, że bas to powinien być zawsze super to nie, ja się nie zgadzam. Na wkładce typu pitu pitu na gramofonie typu Project to nigdy nie będzie tupało.

Marcin

• Admin
  • Hero Member
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 10, 2015, 02:00:51 »
M44G to takie trochę pełe-mełe. M44-7, nacisk powyżej 2g, jeszcze do tego idler i rurrrrrrra!
Co do tego, że bas to powinien być zawsze super to nie, ja się nie zgadzam. Na wkładce typu pitu pitu na gramofonie typu Project to nigdy nie będzie tupało.

Ty nie umieć Polska Jezyka ?
To co ty pisać po Polski języka , bo ja nie kumać co ty pisać  :co?:
Polska języka trudna je być  :co?:

Nie umieć pisać Polski ?
Da se spokój  ;)

Piotrek

• Mod
  • Hero Member
    • Obrazki
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 10, 2015, 07:53:58 »
Za mało, czy za dużo wypiłeś?

A może o 2 w nocy już spisz?

Marcin

• Admin
  • Hero Member
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 10, 2015, 23:37:09 »
Za mało, czy za dużo wypiłeś?

Za dużo, zdecydowanie za dużo  :smiech:
Od 20.30 do 00.02 poszło 9 browarków przy grze Medal of Honor  :zeby:
Więc byłem w bojowym nastroju  :P
Ja do Piotrusia nic nie mam, ale czasem walnie posta napisanego dziwnym językiem (slangiem) którego ja nie za bardzo rozumiem, i jak podejrzewam spora grupa ludzi,  i to mnie nastraja agresywnie  :Ysz:
Zwłaszcza jak jestem tego  :-\
Dlatego nie traktowałbym mojego poprzedniego posta jako atak na osobę Piotrusia, ale na ten konkretny post, a raczej jego formę  :taktak:
Mam nadzieję że moje wyjaśnienie jest jasne i zrozumiałe, jeśli nie odpowiem na wszelkie inne pytania  :)