Muzyka, winyle i gramofony > Ogólne dyskusje

Allegro laureatem "dziadówy roku"

(1/2) > >>

Piotruś:
Otóż tak, na początek oficjalne informacje od pracowników serwisu:

06.05.2015
W związku z wprowadzeniem nowego widoku listingu w serwisie - przestało prawidłowo funkcjonować wyszukiwanie w ofertach zakończonych. Obecnie serwis rozważa decyzję o przywróceniu lub całkowitym usunięciu tej funkcji.

Lekko ponad miesiąc póżniej:
Możliwość wyszukiwania w zakończonych zniknęła w połowie czerwca 2015 roku z platformy Allegro.
W zamian serwis uruchomił archiwum Allegro: http://archiwum.allegro.pl/, które ma umożliwiać wszystkim użytkownikom bezpłatne przeglądanie zakończonych ofert z allegro.pl

Wrzesień:
Opcja wyszukiwanie zakończonych została trwale usunięta z Allegro. Pomijając fakt, że nie przekładała się na bezpośrednie wyniki sprzedaży, w Allegro coraz więcej ofert nie kończy się (trwa do wyczerpania zapasów). W zamian udostępniliśmy serwis http://archiwum.allegro.pl, który będzie rozbudowywany.

To nie jest kwestia naszych chęci, tylko rzeczywistości. Allegro takie się stało bez naszego udziału. Idziemy za tym trendem, to prawda. Trudno, żebyśmy budowali serwis dla licytacji przedmiotów używanych, skoro ich odsetek przez ostatnie lata spadł kilkakrotnie... Nie oznacza to, że pozbywamy się całkowicie licytacji i przedmiotów używanych - może to jednak oznaczać, że ich sprzedawcy stracą kilka funkcji, z których do tej pory korzystali. Wierzymy jednak, że da się sprzedawać i bez nich.

Jak jest w praktyce? Słabo, bo to oficjalne archiwum allegro po prostu nie działa. Nie pokazuje, które przedmioty zostały sprzedane a które nie. Nie pokazuje liczby licytujących. Najświeższe aukcje są z końca lipca oraz dodatkowo: Nie każdy przedmiot wystawiony na allegro.pl znajdzie się docelowo w tym serwisie. Do archiwum Allegro trafiają wyłącznie starannie wyselekcjonowane oferty, oznaczone prestiżowym wyróżnieniem Standard Allegro.

A o co chodzi z tym Standardem Allegro? Aby to otrzymać trzeba mieć nieskazitelną kartę sprzedającego na allegro i przejść odpowiednie kwalifikacje: http://faq.allegro.pl/artykul/27259/jak-przebiegaja-kwalifikacje-do-standardu-allegro
Dla większosci prywatnych sprzedających, wystawiających raz na trzy lata pierdoły znalezione na strychu to jest bez sensu. Więc w archiwum allegro znajdziemy głównie oferty zawodowców i sklepów.

Argumentacja allegro jest tak idiotyczna, że szkoda słów na polemikę. Idąc za ich tokiem rozumowania, można zlikwidować możliwość sprzedawania używanych książek - wszak społeczeństwo czyta mało i co raz mniej, przy czym rośnie ilość czytających ebooki.

Zastanawiam się jak długo jeszcze ludzie będą to znosić zanim powiedzą: BASTA! i wyniosą się ze sprzedażą i kupowaniem gdzieś, gdzie nikt nie wpadnie na takie kretyńskie pomysły, np. na eBay, który przecież w Polsce funkcjonuje, świecąc pustkami.

DarkB:
Bo allegro jest nie dla tych, którzy sprzedają bądź kupują, ale dla właścicieli serwisu, aby przynosiło im zyski. A na kim się zarabia? Przecież nie na tych, którzy raz na trzy lata wystawią coś znalezionego na strychu ....

eBay miał dużo wyższe prowizje i choćby dlatego nie był konkurencyjny w polskich warunkach (nie wiem jak teraz), zwłaszcza dla sprzedających rzeczy o stosunkowo niskiej wartości

Piotrek:
Nie chodzi tu tylko o wystawianie rzeczy znalezionych na strychu, ale całe firmy handlujące towarem używanym.

A funkcja ta handlującym towarem nowym w niczym nie przeszkadza.

Wszystko zależy czy eBay będzie chciał walczyć o polski rynek.

Na razie co rusz dostaje fory od Allegro.

Marcin:
Tak działają duże firmy,
nie liczą się z maluczkimi, są nastrojone na maksymalizację zysków.
Dla nich (tych firm) jesteśmy tylko dawcą kasy (kapitału).
Grupa Allegro  pewnie chce przerzucić "wymiataczy strychów" na OLX.
Bo koszty mniejsze utrzymania tego serwisu, a na Allegro zatrzymać dojne krowy,
które mają towar i mogą określony obrót wygenerować , ale nie mają kasy lub pomysłu
by zadziałać na własną rękę.


Piotrek:
Komuna.

Podczas gdy niedawno eBay rozbudował szukanie w zakończonych.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej