Autor Wątek: Wzmacniacz ARCAM A65 DiVA  (Przeczytany 2353 razy)

Piotrek

• Mod
  • Hero Member
    • Obrazki
Wzmacniacz ARCAM A65 DiVA
« dnia: Marzec 30, 2015, 17:52:48 »

Wzmacniacz ten kupiłem jako nowy w 2004r, zanim jeszcze zacząłem się na dobre bawić wintydżowym sprzętem.
Po dość długim okresie eksploatacji muszę przyznać , ze mimo że nie jest to może urządzenie zaspokajające w pełni hobbystę i entuzjastę, to jest to całkiem niezły, nieźle brzmiący i dość wygodny w obsłudze wzmacniacz, który moźna polecić osobom które niekoniecznie chcą bawić się w lampowe amplitunery itp.

Postaram się z grubsza opisać wady i zalety wzmacniacza, chociaż jako że nie jestem znawcom współczesnych konstrukcji "solid state" to technikaliów będzie mało.

Brzmieniowo trudno mu coś zarzucić, naprawdę niewiele ustępuje mojemu lampowemu Revoxowi 40, zaletą jest dobry preap gramofonowy,porównywalny do monofonicznego Shure A68P   kilka klas lepszy od ProJect Phono Box, czy ELAC PV8.

Zaletą jest spora ilość wejść liniowych  ( niskoimpedancyjnych, niestety nieprzystosowanych do współpracy z wkładkami ceramicznymi), w pełni funkcjonalna i wygodna w obsłudze petla magnetofonowa.
Wadą natomiast, ze mimo 4 wyjść głośnikowych, 2 par głośników nie można dowolnie przełączać, drugą parę można jedynie dołączać przyciskiem, pierwsza będzie grała zawsze, odłączanie głośników przy słuchaniu na słuchawkach, niestety tylko za pomocą wtykania i wyjmowania wtyku słuchawkowego ( Jack 6,3mm).

Gniazda głośnikowe (bananowo -zaciskowe) wygodne w użyciu, niestety kiedyś miałem jakiś przejściowy problem z gubieniem się styku.

Spora moc ( 40W przy 8Ω), dopuszczalne używanie głośników 4 Ω powodują, że wzmacniacz może współpracować z prawie każdymi kolumnami (teoretycznie przy 16Ω kolumnach o bardzo niskiej efektywności mógłby być odczuwalny trochę brak mocy, ale praktycznie większość wysokoomowych kolumn ma co najmniej przyzwoitą efektywność).

Niewielkie wymiary i całkiem poprawne wzornictwo i przyzwoite  wykonanie obudowy powodują, że raczej nie szpeci mieszkania.
Do wzmacniaczy dołączany był pilot, z tym, że jeśli nie mamy odtwarzacza CD tej samej marki, to raczej będzie on mało przydatny ( można niby regulować głośność ).

Wzmacniacze na rynku wtórnym osiągają ceny rzędu ok. 600 zł.

Kuba

• Sr. Member
Odp: Wzmacniacz ARCAM A65 DiVA
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 30, 2015, 20:41:24 »
Fajny wzmacniacz. Końcówka jest na tranzystorach czy na scalakach?

Te czarne dziury dookoła pokręteł są czymś wypełnione? Jak to wygląda na żywo?