Autor Wątek: The Beatles - za jakimi wydaniami warto się rozglądać?  (Przeczytany 8294 razy)

DarkB

• Sr. Member
Odp: The Beatles - za jakimi wydaniami warto się rozglądać?
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 10, 2015, 12:12:18 »
Z tym po taniości to kiepsko, bo jak już węgierskie wydania kosztują pod 50 zł, to dla mnie po taniości nie jest. I w ogóle to jakiś fenomen jest, te ceny Beatlesów. Przecież było tego natłuczone od groma, ale w cenie poniżej ok. 100 (+/- 20) zł to nic ciekawego z zachodnich/japońskich wydań w jakimś lepszym stanie nie mogłem znaleźć (ćśśś, jest na licytacji jedno duńskie tłoczenie, i nie jest to "Rubber Soul", które już mam, może nie osiągnie niebotycznej ceny). A za 100 zł można kupić w mediach i empikach funkiel nówki, które chyba nie brzmią tak tragicznie .... No, ale one stracą na wartości zaraz po rozdziewiczeniu, a te starsze wydania to już mogą chyba tylko drożeć .... Aha, na razie szukałem tylko na A., może na eBay-u by się coś znalazło, ale czy z kosztami wysyłki wyjdzie lepiej, to w sumie sam nie wiem i na razie nie bardzo mam czas na takie poszukiwanie na większą skalę. No i małe problemy z PayPalem też.

Robert007Lenert

• Hero Member
    • LOS AGENTOS
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 10, 2015, 12:21:14 »
Ja mam węgierski Help The Beatles i złego słowa nie powiem.

Piotrek

• Mod
  • Hero Member
    • Obrazki
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 10, 2015, 14:27:28 »
Akurat bitelsów to jest wszędzie pełno i większość płyt można kupić za niewielkie pieniądze.

DarkB

• Sr. Member
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 10, 2015, 14:28:23 »
Akurat bitelsów to jest wszędzie pełno i większość płyt można kupić za niewielkie pieniądze.
Gdzie?

stebel

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 31, 2015, 15:32:19 »
Jak w tytule - jakie wydania płyt The Beatles są godne uwagi i jak (po czym) te konkretne wydania rozpoznać?
The Beatles to zespół, któremu jestem wierny od czasów licealnych, ale z różnych względów, wcześniej głównie trudnej dostępności i finansowych, później głównie finansowych, nie udało mi się skompletować ich dyskografii w wersji winylowej (mam na taśmach szpulowych, kasetach, CD - choć tu głownie w tanich i kiepskich wersjach, przede wszystkim Selles). Teraz chyba już dojrzałem do tego, aby nieco ograniczyć kupowanie płyt w zestawach (zaczęło brakować miejsca, pomimo wykorzystana już chyba wszystkich rezerw) i przywyknąć do cen na poziomie kilkudziesięciu, a nie kilku złotych za sztukę.
Na razie z oficjalnej dyskografii mam zubożone radzieckie wydanie "A Hard Day's Night" i polecone przez Piotrka duńskie "loud-cut" "Rubber Soul".
Oprócz tego w zmasakrowanym stanie " Sgt. Peppers Lonely Hearts Club Band oraz w stanie VG "With The Beatles", a także bułgarskie wydanie płyty z Tonym Sheridanem nazwanej po prostu The Beatles. Składanek w tej kategorii nie biorę pod uwagę. Tak więc mam  sporo do uzupełnienia :) Czego szukać, na co zwracać uwagę? Najchętniej kupiłbym wydania z epoki, czyli tak do 1970 r., w cenie nie przekraczającej 70-80 zł (+/-). Ale jeśli jakieś późniejsze też są godne uwagi, to czemu nie?

Marcin

• Admin
  • Hero Member
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 01, 2015, 00:47:05 »
Napisz coś, 
a nie cytuj na dzień dobry  ;)