Muzyka, winyle i gramofony > Muzyka

Kapela Wszechczasów czyli... Rolling Stones? Jeżeli nie R.S. to Kto?

(1/3) > >>

vineelleenn:
Pomimo, że nie znam wszystkiego innego to bez wahania powiem: ROLLING STONES!
Jeżeli Ktos inaczej uważa;  "to za gówniarza się uważa" ;D

DarkB:
Znowu mącisz. Ale cóż, "za gówniarza się uważam"! :P

vineelleenn:

--- Cytat: DarkB w Marzec 02, 2015, 21:40:57 ---Znowu mącisz. Ale cóż, "za gówniarza się uważam"! :P

--- Koniec cytatu ---
:D

ecstattic:
Nigdy bym nie uznał RS za takowy zespół. Dla mnie to chyba King Crimson. Zarówno pod względem umiejętności/poziomu gry każdego z muzyków, pod względem kompozycji i jakości płyt (moim zdaniem do RED (włącznie) nie popełnili ani jednego złego). Ja traktuję ich muzykę jako coś na pograniczu muzyki klasycznej, jazzu i rocka. Jest tam ta ciężka energia, pewien chaos, który charakteryzuje ten ostatni gatunek, ale okiełznane przez klasyczne podejście Frippa do gitary, przez dopracowane konstrukcje utworów i dobór niezwykle utalentowanych, dobrych muzyków, którzy nie ustępowali mu w swojej wirtuozerii. Jest to trudna muzyka ale jeżeli da się jej szansę to można odkryć jej geniusz. Także dla mnie KING CRIMSON!!! Stonesi mogli im nosić sprzęt i podawać wodę na koncertach.

Robert007Lenert:
Bardzo lubię Karmazynowego Króla, ale biorąc wszystkie za i przeciw musze zgodzić się z Łukaszem. Stonesi zasługują na to miano i nie chodzi tutaj wyłącznie o muzykę. To problem złożony.
1.Dlugowieczność bez odcinania kuponów ( czyli nie zapominają o tym by brzmieć współcześnie, inteligentnie asymilują w zależności od epoki, jednocześnie zachowując własny styl - w tej dziedzinie depcze im po piętach David Bowie )
2. Stała obecność w charakterze mega gwiazdy zapełniającej stadiony  i to bez zmian od 50 lat! Tutaj nie mają konkurencji
3. Kwintesencja rock&rollowych koncertów ( jest jazda, jest lekka noszalacja, jest zabawa ).... The Who było blisko, ale w skali Wysp.
4. Ich muzykę doceniają jazz i soul fani , co nie jest normą wśród innych rock& rollowych kapel .
5. To band, jeden organizm... osobno już tak nie błyszczą, ale współnie stanowią właśnie ten pędzący ze zbocza głaz, który nie jest łatwo zatrzymać.
6. Trwaja nieprzerwanie od swoich narodzin, nie było hibernacji, plotek o rozpadzie .... normalnie ciągle sie toczą. Coś jak ZZ Top, ale oni to zdecydowanie nie ten wymiar medialny. 
7. W zasadzie nie maja klona , kalki... czyli kapeli grającej dokładnie w ich stylu, czego nie można powiedzieć np o Led Zeppelin, Genesis i wielu innych.
To tak na szybko.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej