Autor Wątek: Shure A68P Phono Preamp  (Przeczytany 2177 razy)

Piotrek

• Mod
  • Hero Member
    • Obrazki
Shure A68P Phono Preamp
« dnia: Grudzień 08, 2014, 23:28:13 »
Napiszę kilka słów o tym przedwzmacniaczu, który kupiłem niemalże przez przypadek i który bardzo pozytywnie mnie zaskoczył.

Shure A68P  to monofoniczny przedwzmacniacz gramofonowy,  domyślnie oferowany jako przystawka do Shure'owskich mikserów estradowych, ale także świetnie spisujący się w domowym audio.
Jest to konstrukcja tranzystorowa z lat 70.
O tyle nietypowa , ze montowana przestrzennie, a nie na płytce drukowanej. Całość zabudowana w estetycznej i solidnej obudowie niewielkich rozmiarów. Przedwzmacniacz wymaga zewnętrznego zasilacza, oryginalnie zasilany był na pożyczkę z miksera, ale dobranie odpowiedniego zasilacza (28V DC) nie jest wielkim problemem.

Pod względem dźwiękowym wypada naprawdę bardzo dobrze.

Posiada też wejście dla wkładek ceramicznych, ale prawdę mówiąc na razie nie testowałem go.

Jako, że jest to urządzenie monofoniczne, bardziej godny polecenia jako akcesorium dodatkowe w domowym audio. np do podłączenia dodatkowego gramofonu służącego do słuchania płyt szelakowych, albo w celu podłączenia gramofonu z wkładką MM do starego monofonicznego radioodbiornika lampowego.

Zdjęcia niebawem.

Piotrek

• Mod
  • Hero Member
    • Obrazki
Odp: Shure A68P Phono Preamp
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 03, 2015, 13:14:54 »