Autor Wątek: Czy ktoś z Państwa zna się na płytach The Beatles ?  (Przeczytany 2358 razy)

baxter

• Newbie
  • *
Czy ktoś z Państwa zna się na płytach The Beatles ?
« dnia: Grudzień 02, 2014, 01:51:07 »
 Witam.
Posiadam kilka ciekawych płyt ,a przynajmniej tak mi się wydaje..wydaje mi się że są to wszesne i ładne okazy, czy ktoś z was pomógł by mi i napisał:
-Czy faktycznie są to stare i wartościowe płyty?
-Ile warte mogą być te płyty?

LINK DO ZDJĘĆ:
 https://drive.google.com/folderview?id=0B56AgQnjezUtXzlqMVM0ZHZGbUU&usp=sharing

Serdecznie Pozdrawiam!
Michał.

Piotrek

• Mod
  • Hero Member
    • Obrazki
Odp: Czy ktoś z Państwa zna się na płytach The Beatles ?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 02, 2014, 06:09:22 »
Oczywiście ĸładne.
O dokładną wycenę trudno, gdyż rynek ten nie trzyma się jakiś sztywnych reguł , ale na pewno będzie to raczej-dzieści /-dziesiąt złotych za sztukę.
Na pewno nie kilkanaście, ale nie kilkaset.
Masz jeszcze jakieś inne płyty?

Piotruś

• Mod
  • Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 02, 2014, 10:05:25 »
Są stare, są dobre, ale Beatle to jednak zawsze sporo płyt sprzedawali, a Twoje płyty to raczej też nie są wyjątkowo rzadkie wydania.

Masz możliwość odsłuchu, sprawdzenia tych płyt?

Robert007Lenert

• Hero Member
    • LOS AGENTOS
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 02, 2014, 10:38:13 »
Tak jak piszą koledzy sporo zależy od stanu technicznego płyt. Biorąc pod uwage tę niewiadomą i patrząc na fotki napisze tak. Średnia cena jednostkowa na poziomie 50 zł. Pink Floyd z cała pewnościa mozna sprzedac za sporo więcej jakieś 80 - 100 / jest wariactwo na Floydów/.

baxter

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 02, 2014, 13:50:07 »
Chwilowo nie mam innych płyt ,ale na pewno coś jeszcze będę miał ,i wrzucę na forum ;)
Z aktualnymi winylami problem mam taki ,że zgodnie z informacjami na thebeatles-collection.com wyglądają na pierwsze wydania, których mam problem znaleźć na ebayu.. podaje link:

http://thebeatles-collection.com/wordpress/?s=Beatles+for+sale+pmc+1240

Piotruś

• Mod
  • Hero Member
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 02, 2014, 15:20:34 »
To, czy to są pierwsze najpierwsiejsze wydania to czasem dość skomplikowana kwestia. Ty masz na pewno wczesne. Tak czy siak, te płyty miały olbrzymie nakłady i tylko niektóre warianty płyt Beatli są rzadkie. Generalnie wersje stereo starych wydań z lat 60. są rzadsze i osiągają wyższe ceny od odpowiedników mono. Ty masz mono. *e d y c j a : Słabo spojrzałem, mono jest tylko A Hard Day's Night. Oprócz tego masz Rubber Soul stereo, ale późniejsze wydanie z końca lat 60. i dosyć wczesne Beatles for Sale i Revolver, obydwa w stereo. I te dwie ostatnie to obok "przymatu" najcenniejsze płyty, jakie masz.

Ponadto, ceny z ebaya bardzo często mają się nijak do cen polskich.

Masz to zamiar sprzedać? Jeśli tak, to ja mogę być ewentualnie zainteresowany jedną z tych płyt Beatli.