Autor Wątek: Koniec spamu w Polskim internecie ?  (Przeczytany 3585 razy)

Marcin

 • Admin
 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 661
Koniec spamu w Polskim internecie ?
« dnia: Październik 23, 2014, 23:01:36 »
Koniec spamu w Polskim internecie ?

Może ?
Pingwin w akcji !

Pingwin szaleje. Przetasował jedną piątą linków w polskim Google'u?

Cytuj
20 proc. polskojęzycznych wyników wyszukiwania uległo przetasowaniom. To efekt wprowadzenia dużej aktualizacji algorytmu Google'a o nazwie Pingwin 3.0. Największy poszkodowany to prawdopodobnie porównywarka cen Okazje.info.pl.
- O ile w angielskojęzycznym internecie jest to operacja chirurgiczna dokonywana przy użyciu skalpela, o tyle w Polsce wymaga poważnego cięcia, raczej przy użyciu maczety. W efekcie mogą ucierpieć nie tylko spamerzy, ale też zwykłe strony internetowe - mówi dr Artur Strzelecki z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, specjalista w dziedzinie marketingu w wyszukiwarkach.

Google w ciągu roku dokonuje kilkuset aktualizacji algorytmu wyszukiwania. Większość zmian jest niezauważalna dla zwykłych użytkowników sieci. - Zdarzają się jednak także zmiany bardziej znaczące i one z wyprzedzeniem ogłaszane są na naszym blogu - mówi Piotr Zalewski z Google Polska. Niektóre są na tyle rewolucyjne, że zyskują własne nazwy. Właśnie tak jest z najnowszą aktualizacją algorytmu o nazwie Pingwin 3.0.

Pierwsza odsłona tej aktualizacji została wprowadzona dwa lata temu. Obecna podobnie jak poprzednie ma na celu zwiększenie znaczenia treści wartościowych w wynikach wyszukiwania oraz pozbycie się szeroko rozumianego spamu. Wczoraj Google ogłosił oficjalnie wprowadzenie aktualizacji, choć specjaliści spodziewali się jej już od kilku tygodni.

"W piątek zaczęliśmy wypuszczać uaktualnienie Pingwin 3.0, które może mieć wpływ na blisko 1 proc. wyników wyszukiwania w amerykańskiej anglojęzycznej wersji wyszukiwarki" - napisał na blogu Google'a Pierre Farr. "Wprowadzanie aktualizacji będzie odbywać się stopniowo w ciągu najbliższych kilku tygodni" - dodał. To nowość, bo do tej pory zmiany wprowadzane były z dnia na dzień. Oznacza to, że prawdziwe zamieszanie dopiero się zaczyna.

Problem polega na tym, że w polskim internecie zmiany mogą znacznie wykraczać poza 1 proc. - Według moich szacunków już teraz dotykają ok. 20 proc. linków w wynikach wyszukiwania w polskim Google'u. A ponieważ zmiany dopiero się zaczynają, docelowo odsetek ten jeszcze wzrośnie - mówi nam dr Strzelecki.

Dlaczego polski internet w większym stopniu odczuwa skutki wprowadzenia aktualizacji algorytmu Google'a niż sieć w innych krajach? Przyczyna tkwi w tym, że jesteśmy światową potęgą w produkcji spamu.

- Jeszcze trzy lata temu polski Google był procentowo czwartym najbardziej zaspamowanym indeksem na świecie. Obecnie jesteśmy na pierwszym miejscu - mówi dr Strzelecki. Polskie biuro Google'a wprawdzie nie jest w stanie zweryfikować tych statystyk, ale potwierdza, że ilość spamu w naszym kraju i w Rosji jest bardzo poważnym problemem. W krajach bloku wschodniego jest najwięcej tzw. specjalistów od pozycjonowania. Osób, które stosują często bardzo zaawansowane techniki oszukiwania wyszukiwarki. Tworzą farmy linków, systemy ich wymiany. Sztucznie, za pomocą specjalnego oprogramowania tworzą pozornie spójne artykuły z dużą ilością linków tylko po to, by zwiększyć pozycję konkretnej strony w wyszukiwarce.

Zadaniem Pingwina jest usuwanie efektów tych zabiegów. Na razie według danych zebranych przez analityczny serwis Searchmetrics monitorujący zmiany w wynikach wyszukiwania Google'a największym poszkodowanym jest porównywarka cenowa Okazje.info.pl.

- Jesteśmy jeszcze ostrożni w ocenie tej sytuacji. Analizując nasze dane, nie widzimy tak daleko idących spadków w ostatnim okresie, jak te zaprezentowane. Zanotowaliśmy delikatny spadek ruchu na okazje.info, ale przypuszczamy, że to efekt którejś z wcześniejszych aktualizacji - wyjaśnia Magdalena Kobusińska Managing Director Grupa Okazje.

Traci także serwis Pkt.pl (Polskie Książki Telefoniczne). Najbardziej na wprowadzeniu zmian zyskał serwis Sciagnij.pl (należący do Agory wydawcy Wyborcza.biz), narzędzie do pobierania darmowych programów z sieci oraz Spiersweb.pl portal poświęcony nowym technologiom. Kto jeszcze zyska i straci w rezultacie wprowadzenia uaktualnienia algorytmu Google'a, przekonamy się w ciągu najbliższych tygodni.

Cytay z GW - pełny tekst

Dla nas , jako Forum winyle.domek.org , to zmiana na plus, wyższe pozycje w google .
Co widać od 10 października 2014 .

Sama sieć , czyli tekstowo .


A tu powyżej razem z obrazkami.


Powyżej diagram obrazujący znajdowanie nas w sieci przez hasła pisane i przez grafikę (fotki) ,
oraz z jakich lokalizacji mamy "zaglądnięcia"  :)

Generalnie napiszę że lubię pingwiny  :taktak:

joujoujou

 • Jr. Member
 • **
 • Wiadomości: 17
.
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 24, 2014, 10:54:38 »
Generalnie to tak jest, że każdej akcji przeciwstawi się reakcja. Więc tylko kwestią czasu jest kontratak spamerów.

Nad czym boleję niestety. :(

Marcin

 • Admin
 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 661
Odp: .
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 24, 2014, 23:05:33 »
Generalnie to tak jest, że każdej akcji przeciwstawi się reakcja. Więc tylko kwestią czasu jest kontratak spamerów.
Nad czym boleję niestety. :(

Z tego co wiem to wzięli się za to solidnie , bo Polska stała się sporym pryszczem  na dupie  :smiech:
Niestety w produkcji gówna jesteśmy mocarstwem  :Ysz:
Ale zobaczymy  :taktak:

A z innej beczki , to jeszcze raz dzięki Janku za linki  :zeby:
Ale mógłbyś też czasem kilka słów napisać TU o Judas Priest  ?
 :taktak:

joujoujou

 • Jr. Member
 • **
 • Wiadomości: 17
.
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 25, 2014, 17:25:09 »
[...]
A z innej beczki , to jeszcze raz dzięki Janku za linki  :zeby:
Nie ma sprawy. :)
Ale mógłbyś też czasem kilka słów napisać TU o Judas Priest  ?
 :taktak:
Mógłbym. Tylko w którym dziale i w jakim kontekście sobie życzysz? ;)

Marcin

 • Admin
 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 661
Odp: .
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 26, 2014, 00:01:45 »
Mógłbym. Tylko w którym dziale

Lubię Twoje poczucie humoru  , Ty forumowy wyjadaczu    :zeby:
Nieśmiało bym zaproponował to Muzyka   :smiech:

i w jakim kontekście sobie życzysz? ;)

W dobrym  :jezyk: