Autor Wątek: płyty szelakowe - ciekawe wydawnictwo.  (Przeczytany 1868 razy)

mariobr1

• Newbie
  • *
płyty szelakowe - ciekawe wydawnictwo.
« dnia: Październik 19, 2014, 19:53:13 »
Witam wszystkich.Jestem w posiadaniu wydawnictwa His Master's Voice - czteropłytowy album nagrań Artura Rubinsteina utworów Fryderyka Chopina. Płyty szelakowe w bardzo dobrym stanie , obwoluta trochę sfatygowana ale cała . Numer katalogowy h 185, tak jak udało mi się ustalić grzebiąc w google , wydane około II wojny światowej. Czy ma ktoś pojęcie ile to może być warte? Wiem, że można zwrócić się do muzeum Artura Rubinsteina w Łodzi oraz muzeum Chopina ale to pewnie potrwa...

Piotrek

• Mod
  • Hero Member
    • Obrazki
Odp: płyty szelakowe - ciekawe wydawnictwo.
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 19, 2014, 19:59:21 »
Rynek na płyty szelakowe, szczególnie z muzyką klasyczną nie jest zbyt rozwiniety, więc  dość trudno ojakąs sensowną wycenę, i kokosów tez nie można się spodziewać.
Spróbujemy coś podpowiedzieć, ale poprosimy o zdjęcia dokładne, bez tego trudno cokolwiek powiedzieć.

Piotruś

• Mod
  • Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 19, 2014, 20:07:03 »
Witaj.

Oprócz tego, co napisał kolega, z płytami szelakowymi ocena wizualna często może być myląca. Wiele płyt zostało zniszczonych przez odtwarzanie adapterami mechanicznymi z zużytą igłą stalową, którą zasadniczo należy zmieniać co płytę bądź nawet co stronę.

Myślę, że nie jest to nic rangi muzealnej, ale na pewno nie jest zupełnie bezwartościowe.
Strzelając w ciemno - 20-50zł.

mariobr1

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 20, 2014, 10:07:58 »
kupując to nie miałem zamiaru się obłowić :-). Fajna rzecz i pozostanie w mojej kolekcji. Taki sobie sentyment na obczyźnie do kraju ojczystego .  :)