Autor Wątek: Rozterki, pytania i bicie piany  (Przeczytany 14563 razy)

Piotrek

• Mod
  • Hero Member
    • Obrazki
Odp: Odp: Rozwój tego Forum
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 13, 2014, 22:29:13 »
Po co to robisz?
Żeby udowodnić konieczność włączenia opcji?
Nie udowadniaj i konieczność zniknie,

Piotruś

• Mod
  • Hero Member
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 13, 2014, 22:31:24 »
Ja tu jeszcze jutro coś napiszę tylko najpierw pójdę spać.

Piotrek

• Mod
  • Hero Member
    • Obrazki
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 13, 2014, 22:41:31 »
Nikt nie mówi o banowaniu.
Oczywiście że nowi użytkownicy są mile widziani, ale optymizm i wiara w ludzi daje złudną nadzieję, że nie trzeba wszystkiego ogradzać drutem kolczastym.

Co do posiadacza lichego Adama.
Nie znam Go.
Ale bardzo wiele płyt CD brzmi dużo gorzej od winylowych odpowiedników i tutaj bardzo drogi odtwarzacz nie pomoże, tak jak licha kaseta nie pobije winyla tylko dlatego, ze ją włożymy w wypasiony kasetofon Nakamiczi.
Wiec nie widzę logicznej sprzeczności, chociaż ślepe zapatrzenie w sprzęt PRL to też sekciarstwo, równie głupie co negowanie wszystkiego co "komunistyczne".

Darek

• Full Member
    • .
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 13, 2014, 23:11:10 »
Chyba potrzebujemy osobnego wątku :)
Albo odzielne forum. Niech ktos zalozy odpowiednik AS czy podobnego forum a to zostawcie dla milosnikow plyty winylowej

Darek

• Full Member
    • .
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 14, 2014, 00:37:41 »
Chyba potrzebujemy osobnego wątku :)
Albo odzielne forum. Niech ktos zalozy odpowiednik AS czy podobnego forum a to zostawcie dla milosnikow plyty winylowej

Czy to podprogowy przekaz: Wypad stąd?
Hmm. Po co zajmować sobie czas pozycjonowaniem, reklamowaniem tego forum? Sądzisz, że przyjdą tylko takie osoby jak sobie wymarzyłeś?
Same młode blondynki w miniówkach, metr siedemdziesiąt wzrostu, z soczystym biustem i słuchające z winyla tylko to co Ty lubisz?
Druga sprawa: Czy w dziale "Analog" na AS nie ma ani jednego miłośnika płyty winylowej? Gruba teoria. Gruuuuuuuuuuuuuuuuuuuba.
Czecia: Poszłem, pacze w lustro- wypisz, wymaluj miłośnik płyty winylowej.  Piotrek też na takiego wygląda, ale już mamy kolejne forum zakładać?

p.s. Nie śmiem poprawiać literówek adwersarza. Inna szkoła jazdy :)

Czy to podprogowy przekaz: Wypad stąd?

nawet nie pomyslalem o czyms takim :wow:

Jak to forum mialoby byc jak AS to porazka. Nawet jesli zapytam sie kogos o cos lub potrzebuje porady i dostaje link AS to nawet tam nie zagladam bo szkoda czasu. Poczytalem tam kiedys soboe wpisy i to juz mi wystarczy na bardzo dlugi czas
Hmmm dziewczynki Wcale sie nie pogniewam jak jakas taka ze zdjecia zawita  :P
One tez kochaja plyty :)

Piotrek

• Mod
  • Hero Member
    • Obrazki
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 14, 2014, 08:08:00 »
Frywolny, nie rozumiem Twoich intencji.
Rejestrujesz się, proponujesz współpracę, czy wzajemne linki, krótka wymiana zdań, captcha, OK
Ale po co czepiasz się teraz wszystkiego, prowokujesz, szukasz dziury w całym łapiesz za słowo?
Żeby udowodnić, ze Twój pomysł na Forum jest lepszy?
Jeśli, tak to coś widzę że nie  idzie Ci przekonanie udowodnienie.

Falon

• Jr. Member
  • **
Odp: Rozterki, pytania i bicie piany
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 14, 2014, 10:05:12 »
Frywolny alez ty upierdliwy. My tu wojtkow z ich i tylko ich racjami nie  chcemy. Jesli potencjalny user chce nutki audiofilskiej to odpowiednie forum znajdzie.
Nie podoba mi sie narzucanie swojej woli i siana fermentu na nowo otwartym forum ktorego userzy od tego chcieli uciec.

Kuba

• Sr. Member
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 14, 2014, 10:39:04 »
Ja uważam, że obydwa fora przyciągają nieco innych użytkowników. Oczywiście część na pewno będzie chciała pisać i tu i tu, więc nie widzę problemu.

Cieszę się, że u audiomaniaków piszą użytkownicy, których znałem z AS i których wpisy sobie ceniłem. Niestety AS było i jest bardzo nieprzyjazne. Pomijając już kwestie moderacji, to kilka osób rozwala tam regularnie wszystkie dyskusje. Moim zdaniem gość od Adama jest mniej szkodliwy (choć jest upierdliwy, to trzeba przyznać), od kolesi, którzy zakrzykują i odmawiają innym prawa do wypowiedzi, bo tylko oni mają "referencję" lub sprzęt za xxxxxx PLN, który jest w ich opinii niezbędny do prawidłowego obcowania z muzyką. Mnie takie głodne kawałki męczą i irytują, bo dla mnie sprzęt jest tylko narzędziem, a nie celem samym w sobie. Wiadomo, że miło jest posłuchać muzyki z zestawu, który dobrze gra, ale uważam że posiadanie drogiego sprzętu nie jest warunkiem koniecznym do czerpania radości z muzyki. Mam więc nadzieję, że taka maniera traktowania użytkowników z mniej zasobnymi portfelami nie zagości u audiomaniaków.

Piotruś

• Mod
  • Hero Member
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 14, 2014, 10:42:58 »
Wydaję mi się, że cała ta draka wynika z tego, że my w sumie nie jesteśmy stricte forum audio! I "trzon" naszej grupy nie chce abyśmy takowym się stali. Oczywiście, nikt tu nie będzie zapytań sprzętowych i wiążących się z nimi dyskusji olewał.

Charakter tego forum określiłbym jako przede wszystkim fonograficzny, muzyczny oraz historyczny, dopiero później sprzętowy. Przynajmniej ja tak to widzę. Ponadto, u nas nie ma żadnego głównego przełożonego trzymającego wszystko "za ryj" - jest grupka osób, które mają ze sobą kontakt często poza Internetem i relacje te można bez zastanowienia nazwać koleżeńskimi i na przeniesieniu tej atmosfery tutaj nam zależy.

Frywolny truchcie!

Piszesz o forach jakie wyrosły na fali schizm w audiostereo, lecz są to w dużej mierze lustrzane odbicia tegoż w zakresie tematyki i kierunku rozwoju treści. My tak nie chcemy. I nie, nie chodzi w tej dyskusji o to, że jak ktoś napisze peany o drogich kablach i gramofonach ProJect to zostanie usunięty, bo to ogromne faux pas w naszym gronie. Każdy pisze o czym chce, jedynym ograniczeniem jest prawo obowiązujące w USA i w Polsce oraz podstawowe zasady netykiety. Ponadto, im bardziej radykalny głos w jakiejś kontrowersyjnej sprawie, tym może się on spotkać z bardziej zdecydowaną krytyką.

W temacie sprzętu - w Twojej wypowiedzi przede wszystkim uderzyło mnie to:

Łatwo jest krytykować sprzęt za setki tysięcy na wystawach, u kogoś. Nie ma nic prostszego.
Ale nie ma też nic gorszego jak uwierzyć na tak kruchej podstawie, że to dno i postawić krzyżyk.

Czyżby znaczyło to, że krytykować sprzęt "audiofilski" mogą jedynie posiadacze takiegoż, którzy wydali na niego grubą forsę? I oto sedno problemu, bo trudno jest przyznać się do wtopy jeżeli w grę wchodzą duże pieniądze i na dodatek aktualne posiadanie i użytkowanie krytykowanego sprzętu.

Jeżeli chodzi o edycję postów, to jestem przeciwny ograniczeniu czasowemu. Nieraz przy dłuższych tekstach o charakterze artykułów dopisuje się coś po tygodniu, nawet miesiącu.
A używanie tego jako oręża w dyskusji to samobój.

Piotruś

• Mod
  • Hero Member
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 14, 2014, 12:23:33 »
Ale z tymi lustrzanymi odbiciami to mnie ubodliście.
Czy wy nie pokopiowaliście troszkę z winyl.net?
To chyba oczywiste, że jak ktoś funkcjonował x czasu w jakimś miejscu i dopiero działania "trzymającego za ryj" go wyprowadziły z równowagi, to w nowym miejscu zaszczepi trochę pomysłów stamtąd. Szczególnie, że to pomysły jego i kolegów.  To oczywiste, że w nowym miejscu nie zmieni nagle swoich zainteresowań i będzie kontynuował wcześniejsze przemyślenia.
Nowa jakość nowego miejsca jednak istnieje.

Pewnie, że tak, ale przewidywany kierunek rozwoju naszego forum w zakresie treści jest jednak nieco inny.

vineelleenn

• Hero Member
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 14, 2014, 22:55:39 »
Ta  frywolna dyskusja truchtem prowadzi donikąd ;D

Darek

• Full Member
    • .
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 15, 2014, 00:17:18 »
Ta  frywolna dyskusja truchtem prowadzi donikąd ;D

10/10 trafne stwierdzenie  :taktak:

Piotrek

• Mod
  • Hero Member
    • Obrazki
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 15, 2014, 08:58:08 »
Przeceniasz się, może chcesz  się dowartościować, ale sprowokowałeś dyskusję, która tak naprawdę jest nic nie wnoszącym biciem piany.
Powodzenia w "Szerokich horyzontach"
ProJect, Technicss, kabelki, kolce....

Piotruś

• Mod
  • Hero Member
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 15, 2014, 10:53:42 »
No to czas na pierwsze BORZEMUJ na nowym forum!

Konkurowanie pod względem ilości użytkowników, postów - nabijania pustych statystyk - na co to komu?
Pozycjonowanie jest po to, żeby ktoś mógł nas znaleźć, dowiedzieć się o naszym istnieniu, poczytać i ewentualnie dołączyć.

Reszty wypowiedzi nie rozumiem. Jesteśmy forum zawężającym horyzonty, bo nie chcemy poradnika "jaki tani gramofon kupić" stanowiącego 3/4 objętości strony? No i niech tak będzie.

p.s. Wiecie co jest "najstraszniejsze"? Nie odkryłem Was  przez Wasze zabiegi w google, a przez skromny wątek na winyl.net
Ot, złośliwość losu.

Normalne i wcale mnie to nie dziwi.

Kuba

• Sr. Member
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 15, 2014, 12:17:02 »
1. No ale dobra, czy ktoś może mi więc zdradzić jaki ma być profil tego forum?

Charakter tego forum określiłbym jako przede wszystkim fonograficzny, muzyczny oraz historyczny, dopiero później sprzętowy.

2. Skoro brzydzi Was nazwa Technics i Pro-Ject i zapewne wiele innych, to jak chcecie osiągnąć pozycjonowanie? Hasłami "to jest głupie", "nie chcemy", " to nie dla nas" ?

Nikt nie mówi, że nas brzydzi. Na szczęście audio nie ogranicza się do tych dwóch marek, a większość z nas interesują inne sprzęty. Faktycznie, nikt nie znajdzie tego forum szukając informacji o technicsach czy pro-jectach, tylko co z tego?  ;)