winyle.domek.org

Muzyka, winyle i gramofony => Muzyka na winylu => Wątek zaczęty przez: Piotruś w Lipiec 09, 2014, 20:58:12

Tytuł: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: Piotruś w Lipiec 09, 2014, 20:58:12
Celu tematu chyba nie muszę tłumaczyć. O reedycjach - wszystko, co chcecie.

Zacznę od jednej ze swoich ulubionych płyt, której to omówione niżej wydanie zdecydowanie polecam.

(https://lh3.googleusercontent.com/-hg4EFEu_Eow/UWk9u9HdTnI/AAAAAAAAA3w/V_VLND6V7sA/s605/DSCF3902.JPG)
Love - Forever Changes
mastering: Chris Bellman (Bernie Grundman Mastering)
Elektra/Rhino
1967/2012
cena: 50 PLN

Zacznę od tego, że ta płyta to majstersztyk. Zupełny, od deski do deski. Pomimo możliwości zaszufladkowania tego albumu jako przykładu amerykańskiej psychodelii lat 60., na tej płycie nie ma wyjących elektrycznych organów sięgających nieodkrytych, rzadkich sfer kosmosu, gdzie wszystko jest trochę inne. Materiał w większości jest akustyczny, a zespołowi towarzyszą smyczki i dęciaki. Do tego miejscami dylanowate, głębokie teksty, trochę barokowego przepychu i cokolwiek i w jakichkolwiek mieszankach oddziaływało na Arthura Lee, lidera zespołu, w 1967. Płyta obowiązkowa, tak jak Sgt. Pepper's... i Odessey and Oracle.

Przechodząc do samej reedycji, to jest to wydanie stuprocentowo analogowe, cięte z 45-letnich taśm przez Chrisa Bellmana. Nakład europejski został wytłoczony w niemieckiej tłoczni Pallas z amerykańskich stempli, nakład amerykański natomiast w RTI. Moja kopia to wydanie europejskie i jakość samej produkcji płyty jest doskonała. Czysta i nienaelektryzowana od razu po pierwszym wyjęciu z koperty wyłożonej folią. W czasie odsłuchu brak nawet najmniejszych zakłóceń, słychać jedynie minimalny szum przesuwu. Samo brzmienie jest dobrze zrównoważone i niczego mu nie brakuje. Uwagę zwraca głęboki bas w The Red Telephone, ponadto wszystkie instrumenty słychać z odpowiednią klarownością, nic nie ginie w tle. Dęte solo w Alone Again Or brzmi organicznie, żywo. Rewelacja.

Okładka jest dobrej jakości, ale warto tutaj wspomnieć o różnicy pomiędzy wydaniem starokontynentalnym, a tym przeznaczonym na rynek USA. Okładka amerykańska jest dosyć dokładną repliką grubej, kartonowej obwoluty z charakterystycznie doklejanym tyłem pierwszego wydania z 1967, natomiast Europejczycy muszą się zadowolić cieńszą, standardową produkcją.

(https://lh6.googleusercontent.com/-hZJeFV3cq-o/UWk98jaxeJI/AAAAAAAAA34/8gF3yCvlIGs/s605/DSCF3910.JPG)

(https://lh5.googleusercontent.com/-wDPeby6YtmI/UWk-B7B7IhI/AAAAAAAAA4A/XMY93VXIk1Y/s454/DSCF3912.JPG)
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: Piotruś w Lipiec 09, 2014, 21:01:45
(https://lh4.googleusercontent.com/-oa8EiqulP7Y/UXLLEFrC1YI/AAAAAAAAA5I/es-MqwatrZI/w777-h645-no/DSCF3931.JPG)

Van Morrison
Astral Weeks

Warner Bros. Records
mastering: Kevin Gray (AcousTech)
~65 PLN

Powalająca brzmieniowo reedycja w mojej opinii doskonałego muzycznie albumu Vana Morrisona sprzed ponad czterdziestu pięciu lat. Dla niektórych ten akustyczny album może być nudnawy, ja natomiast uznaję Tygodnie astralne za krążek świetny, przepełniony lirycznym, bajkowym materiałem. Przy tej płycie się odpoczywa.

Dodatkowym plusem wydania jest solidna kartonowa okładka przypominająca te amerykańskie z lat 60. z doklejanym tyłem. Minusem natomiast - kod kreskowy nadrukowany z tyłu, zupełnie niepotrzebnie, jakby nie mógł być naklejony na folię. Cóż, taki znak naszych czasów.
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: Kuba w Lipiec 09, 2014, 21:07:41
Miałem ten album Love kilka razy w rękach. Muszę w końcu kupić.
Ogólnie Rhino robi raczej dobre reedycje. Mam z tej serii Close to the Edge - Yes, Remain in Light - Talking Heads, i Court and Spark - Joni Mitchell. Wszystkie są bardzo dobrej jakości z porządną poligrafią.
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: Piotruś w Lipiec 09, 2014, 21:12:19
Co do poligrafii - polemizowałbym. Owszem, druk jest w porządku, ale dosyć cienka tektura do mnie nie przemawia. Ale w takich cenach nie ma też co wybrzydzać. Music on Vinyl to wszak podobna klasa, a cenią się dwa razy więcej.
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: Piotrek w Lipiec 09, 2014, 21:22:02
Ale kupowanie Joni to jak dla mnie trochę bez sensu, stare wydania sa łatwo dostępne i tanie, poligraficznie też ładniejsze.
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: Piotrek w Lipiec 11, 2014, 21:10:04
(http://www.sundazed.com/shop/images/LP5186-mini.jpg)
Jefferson Airplane
Takes Off
Sundazed Music 2005
Cena : od ręki w PL 89zł, da się dorwać taniej.

Piękny, klasyczny już (mimo, że JESZCZE  nie w "klasycznym " składzie zespołu) debiutancki album słynnej amerykańskiej grupy z San Francisco, (moim zdaniem jednego z najważniejszych , obok The Beatles i The Rolling Stones zespołów "rockowych" lat 60.) w nowej starej odsłonie.

Dlaczego i nowej i starej?  Mamy tu oryginalny miks mono, dużo lepszy od stereofonicznego, dużo lepiej ukazujący bogactwo wielogłosowych partii  wokalnych i w ogóle nagrany z większym "kopem" i większa ilością "powietrza".
Ponadto nieocenzurowane wersje tekstów i o jeden utwór więcej niż w popularnych wydaniach.
Czyli wszystko (prawie) tak jak w "najpierwszym" tłoczeniu albumu z 1966r, a więc to nie tyle kolejna reedycja tej płyty , tylko pierwsza reedycja jej pierwotnej postaci, bardzo rzadkiej i drogiej w pierwszym wydaniu.

Jakość tłoczenia bez zarzutu, grubość , profil  poprzeczny, kształt brzegów jak w prawdziwych starych wydaniach, współpracuje bez problemów z wszystkimi typami zmieniarek 9z czym niektóre współczesne reedycje miewają problemy).
Poligrafia na  przyzwoitym średnim poziomie (jakość druku zdjęcia na przedniej okładce gorsza niż w niemieckim wydaniu stereo z lat 70., ale lepsza niż w drugim amerykańskim stereo z lat 60.), papier dobrej jakości.

Pozycja warta polecenia gdyż po pierwsze warto mieć ten album, po drugie trudno o lepsze wydanie, cena też wydaje się niezbyt wygórowana.
Logo RCA zastąpione logo Sundazed.
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: Piotruś w Lipiec 24, 2014, 16:53:58
http://www.positive-feedback.com/Issue74/remaster_niemen.htm

Kobylasta recenzja najnowszego wydania długogrającego debiutu Czesława Niemena, niestety nie pozbawiona błędów merytorycznych - m.in. reedycja z pierwszej połowy lat 70. jest przedstawiona jako pochodząca z 1968 i tym podobne wtopy.

Wczoraj widziałem zarówno Dziwny jest ten świat, Sukces oraz EP Sen o warszawie na sklepowych półkach. Wydawniczo nowe krążki Polskich Nagrań prezentują raczej dobry poziom. Chwalę sobie umieszczenie albumu w rozkładanej zewnętrznej okładce PCV, natomiast absolutną pomyłką jest cena wyżej wspomnianej EPki - aż 75 złotych, co w stosunku do kwoty 65zł, jaką należy zapłacić za płyty długogrające z tej serii, jest po prostu nie do wiary. Wszak bez problemu można dostać oryginał sprzed lat za trzy razy mniej.
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: Piotrek w Lipiec 24, 2014, 17:21:34
I cięte z cyfry na pewno, pytanie jaki bitrate.
Raczej nie ma prawa być lepsze od "z archiwum polskiego beatu"
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: Piotruś w Lipiec 24, 2014, 17:54:22
Raczej nie ma prawa być lepsze od "z archiwum polskiego beatu"

Weź, tamtego nic nie przebije. Zwłaszcza w kontekście Niemenów - Dziwny jest ten świat to chyba najgorzej brzmiąca płyta w tej serii.
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: Piotrek w Lipiec 25, 2014, 06:39:36
A nie,  Na drugim brzegu?
Skaldy i Blues Breakout były bardzo ok, ABC chyba też nie najgorsze.
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: Piotruś w Lipiec 25, 2014, 20:53:23
A skąd, tamto to jeszcze ujdzie słuchać z odpowiednią korekcją barwy, tego w żaden sposób się nie da.
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: Piotruś w Lipiec 29, 2014, 21:09:21
Polskie Nagrania się trochę rozpędziły z wydawaniem kolejnych winylowych reedycji. I tak oto nadchodzą:

Budka Suflera 1974 - 1984 - moim zdaniem, strzał w stopę. Po co wznawiać popularną składankę, której w wielu miejscach zalega po kilka sztuk w cenach poniżej 10zł? Na dodatek wiele wersji utworów z tej płyty to jakaś masakra.

http://www.polskienagrania.com.pl/oferta/winyle/budka_suflera._1974_-_1984/

Niemen i Akwarele - Czy mnie jeszcze pamiętasz - to się sprzeda, więc marketingowo - dobry pomysł. Dla mnie - bez sensu, bo swój egzemplarz z pierwszego wydania w doskonałym stanie kupiłem za 10zł.

http://www.polskienagrania.com.pl/oferta/winyle/niemen/niemen_akwawrele._czy_mnie_jeszcze_pamietasz/

Marek Grechuta i Anawa (debiut) - sprzeda się, a pierwsze wydanie stereo jest bardzo rzadkie.

http://www.polskienagrania.com.pl/oferta/winyle/marek_grechuta_i_anawa/

Dżem - Cegła - sprzeda się i to szybko.

http://www.polskienagrania.com.pl/oferta/pop-rock/dzem._cegla/

A więc ogólnie, z punktu widzenia czysto biznesowego - nie jest z Polskimi Nagraniami źle. Miło, ze wydają płyty winylowe i nie jest to typowy produkt "na odwal się", chociaż dla bardziej zaawansowanych w zbieractwie płyt te edycje to raczej nic ciekawego.
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: Piotruś w Sierpień 22, 2014, 23:08:21
We wrześniu wychodzą monofoniczne reedycje płyt The Beatles - zarówno jako boks w cenie ok. 1250zł oraz pojedyncze płyty (ok. 180zł za album jednopłytowy). Mają to być wydania w 100% analogowe i ponoć w koszernych okładkach przypominających oryginalne angielskie z lat 60.

Wszystko fajnie, ale w Europie dostać stare wydania monofoniczne, wydając mniej pieniędzy niż na te reedycje, to nie żaden problem. Ale nie wątpię, że nabywcy się znajdą. A za Oceanem będzie schodziło jak ciepłe bułeczki.

http://www.analogplanet.com/content/beatles-get-back-mono-and-aaa-vinyl
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: Kuba w Sierpień 23, 2014, 07:17:31
Nie sądzę, żeby te płyty miały być za 180zł sztuka. Nikt by ich wtedy nie kupił. Myślę, że będą poniżej 100zł.
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: Piotruś w Sierpień 23, 2014, 11:48:43
Zasugerowałem się tymi preorderami:
http://allegro.pl/beatles-rubber-soul-2014-mono-180g-preorder-i4536572080.html

Ale biorąc pod uwagę fakt, że na amazon.com pojedyncze płyty kosztują po 20 dolarów, to jest to aż nieprawdopodobne.
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: Kuba w Sierpień 23, 2014, 12:18:15
To jakiś naciągacz chyba próbuje zarobić. W sklepach pewnie będą za 89zł lub mniej.
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: Kuba w Sierpień 23, 2014, 22:37:05
Jak już piszemy o reedycjach, to muszę polecić najnowszą serię wydawniczą na 75-lecie wytwórni Blue Note.

Co miesiąc ukazuje się pięć wznowień klasycznych albumów jazzowych. Płyty są remasterowane z oryginalnych taśm matek. W zestawie dostajemy kod do pobrania wersji cyfrowej. Ceny wg. mnie są bardzo atrakcyjne, bo 60-65zł za album.
Płyty 180 z porządną poligrafią na dosyć grubym kartonie. Wszystkie albumy z serii mają identyczne niebieskie koperty wewnętrzne z okładkami pozostałych pozycji.

Jak do tej pory kupiłem cztery pozycje (niestety tylko cztery, ale obiecuję poprawę :) ) i każda z nich jest wręcz wzorcowa. Płyty są idealnie płaskie a jakość dźwięku jest fenomenalna. Bardzo ciche tłoczenia, wspaniała dynamika, brzmią tak jakby muzycy grali tylko dla mnie u mnie w pokoju. Gorąco polecam!

http://backtobluevinyl.com (http://backtobluevinyl.com)

PS Jeżeli posiadacie kompakty Blue Note z serii Rudy Van Gelder edition, to po przesłuchaniu tych winyli będziecie ich używać jako podstawki pod piwo (w sensie, że tych kompaktów).
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: vineelleenn w Sierpień 23, 2014, 23:11:08
Cytuj
Bardzo ciche tłoczenia
Jak to rozumieć?
Cytuj
Jak do tej pory kupiłem cztery pozycje
JAKIE?????!!!!!
Kuba napisz choć trzy słowa o nich!
PS
Proponuję zAłożyć wątek "Blue Note" reedycje...
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: Kuba w Sierpień 23, 2014, 23:14:18
Bardzo ciche, czyli nie słychać szumu samego winyla.

Kupiłem te:
 
'Blue Train' - John Coltrane
'Go' - Dexter Gordon'
'The Real McCoy' - McCoy Tyner
'Trevelin Miles' - Cassandra Wislon
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: vineelleenn w Sierpień 23, 2014, 23:25:42
Cytuj
Bardzo ciche, czyli nie słychać szumu samego winyla
Ufffff!
A myślałem, że cicho  nagrane...

PS
Cytuj
Kupiłem te:
 
'Blue Train' - John Coltrane
'Go' - Dexter Gordon'
'The Real McCoy' - McCoy Tyner
'Trevelin Miles' - Cassandra Wislon
to jeszcze dopytam gdzie kupione?
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: Piotruś w Sierpień 23, 2014, 23:30:51
Mógłbyś napisać coś więcej o poligrafii? Czy okładki są lakierowane, czy może mają laminowane fronty tak jak ich stare wydania?
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: Kuba w Sierpień 24, 2014, 08:36:48
Nie są lakierowane ani laminowane (choć nie jestem pewien czy nie ma cienkiej warstwy matowego lakieru).

Karton jest dosyć sztywny, ładnie pozaginane brzegi. Jakość druku jest bardzo wysoka. Okładki poprzednich wznowień, których mam kilka egzemplarzy, wyglądały jakby były zeskanowane z oryginalnych okładek i miały tylko dodane informacje drobnym druczkiem. Te nowe wznowienia wyglądają lepiej pod tym względem, widać to zwłaszcza na tyle każdej okładki, gdzie zazwyczaj jest jakiś esej.

Myślę, że jak na dzisiejsze standardy to naprawdę nie ma się do czego przyczepić.

Kupiłem w MusicCorner na Tomasza. Mają tego sporo.
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: Piotruś w Sierpień 26, 2014, 00:06:50
Kuba, a te naklejki widoczne na okładkach Twoich płyt w wątku "dziś zakupione" to są po prostu na kartonie, nie na żadnej folijce?
Jeśli tak, to dla mnie to poważny minus.
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: Kuba w Sierpień 27, 2014, 22:25:16
Nie no co ty, na folii są.
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: Piotruś w Wrzesień 02, 2014, 19:28:06
Ukazała się reedycja dosyć poszukiwanej płyty długogrającej zespołu NURT. Wydanie wspólnym nakładem Polskich Nagrań i Kameleon Records. Okładka rozkładana, laminowana, mastering z analogowych taśm. Longplay dostępny w cenie 70zł.

(https://lh6.googleusercontent.com/7XnXCtvEFK2mFF0iWqLwotsiioeEYiNt8aOitLO9P6w=w770-h768-no)

20 października ma ukazać się niezła gratka dla fanów polskiego jazzu, a mianowicie reedycja jednej z najbardziej pożądanych płyt z serii Polish Jazz - Jerzy Milian Trio - Baazaar. Wydanie nakładem GAD Records, czyli wydawnictwa współpracującego od kilku lat z Jerzym Milianem. Płyta dostępna w przedsprzedaży w cenie 70zł.

(http://img849.imageshack.us/img849/8070/xl0555.jpg)
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: Piotrek w Wrzesień 02, 2014, 21:41:50
https://acerecords.co.uk/boy-whatll-you-do-then-chaos
Reedycja klasycznego singla Denise Kaufman, chyba wypada kupić.
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: Piotruś w Wrzesień 02, 2014, 21:43:23
Oryginał jednak trochę droższy:
http://www.popsike.com/Rare-Garage-Rock-DENISE-AND-COBoy-whatll-you-do-thenVG-Original-45-RPM/181461398528.html
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: Kuba w Wrzesień 20, 2014, 20:04:02
Przeglądałem dzisiaj półkę w sklepie w poszukiwaniu czegoś innego, a tu nagle:

(https://farm4.staticflickr.com/3857/15112942600_66bb6496e2.jpg) (https://flic.kr/p/p2tMiS)

Cena zabójcza. Tak zabójcza, że się nie przyznam ile zapłacilem. Piotrki malkontenty będą zadowolone. Przód okładki lakierowany, tył matowy, świetnej jakości druk i dosyć gruby karton. Wiem, że lepiej kupić indyjskie z epoki. To za to nie szumi ani nie skwierczy. Gra przepięknie :)

(https://farm4.staticflickr.com/3907/15112938480_571910a98a.jpg) (https://flic.kr/p/p2tL5Q)

W pełni analogowy mastering z oryginalnych taśm z uwzględnieniem oryginalnych wskazówek.

(https://farm6.staticflickr.com/5557/15112881639_e780bf9016.jpg) (https://flic.kr/p/p2ttbP)

(https://farm4.staticflickr.com/3874/15112941040_15b88cf869.jpg) (https://flic.kr/p/p2tLQY)

(https://farm4.staticflickr.com/3857/15299644835_0425f5519b.jpg) (https://flic.kr/p/piYFnV)

(https://farm4.staticflickr.com/3889/15299646525_b3989465d0.jpg) (https://flic.kr/p/piYFT4)

(https://farm4.staticflickr.com/3910/15296505111_1c7dbc7a52.jpg) (https://flic.kr/p/piGA3K)

Gra przepięknie. Reedycja bez wad (poza ceną).
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: Piotrek w Wrzesień 20, 2014, 21:00:56
Ale jak będzie w handlu Biały to można pomyśleć...a jak spotkasz indyjskie z epoki to też kup!
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: Kuba w Wrzesień 20, 2014, 21:56:29
Ale jak będzie w handlu Biały to można pomyśleć...a jak spotkasz indyjskie z epoki to też kup!

Biały też jest, ale kosztuje worek dukatów. Strasznie drogie te reedycje.
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: Piotrek w Wrzesień 20, 2014, 23:32:17
Tylko w przeciwieństwie do pozostałych biały z epoki w dobrym stanie kosztuje przeważnie też co najmniej worek.
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: Piotruś w Wrzesień 23, 2014, 19:31:18
Ale przynajmniej na bogato!

To jest laminat czy lakier? I czy ta warstwa zachodzi też na zakładki, tak jak być powinno?
Koperta wewnętrzna ma jakiś nadruk?

Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: Kuba w Wrzesień 23, 2014, 20:56:47
Trudno mi powiedzić. To w sumie może być laminowane. Zakładki też są tym pokryte. Koperta jest biała z folią antystatyczną i ma ścięte rogi.

Przesłuchałem już kilka razy i brzmienie jest niesamowite. Chyba sobię sprawię jeszcze Revolver i Sierżanta na gwiazdkę.
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: Piotrek w Wrzesień 23, 2014, 21:04:56
Przede wszystkim sierżanta, mono jest dużo lepsze od stereo, a dostępnośc starego mono ograniczona.
Revolwra to juz może mniejszy sens
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: Piotruś w Wrzesień 23, 2014, 21:14:10
Czy ja wiem czy ograniczona? W budżecie do 100zł, dla chcącego nic trudnego.
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: Piotrek w Wrzesień 23, 2014, 21:17:47
Może masz rację, ja jakoś nie śledzę rynku, bo mam to chyba od 11 lat.
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: Kuba w Wrzesień 25, 2014, 10:37:33
Zamówiłem właśnie kolejne wznowienia let ceplin. W merlinie promocja cenowa, kosztują po 49zł.
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: Piotrek w Wrzesień 25, 2014, 10:56:10
No cóż, co kto lubi...
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: Piotruś w Wrzesień 25, 2014, 23:42:17
Ale myślę, że jakby Kuba skrobnął ze trzy słowa o tych popularnych reedycjach to by nikomu nie zaszkodziło.
Prosimy! (przynajmniej ja)
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: Piotruś w Październik 09, 2014, 10:57:11
Reedycje Beatli w sklepach "Saturn" dostępne są w cenie 140-150zł za pojedynczy album, 220 za "biały" podwójny.
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: Kuba w Październik 10, 2014, 20:35:53
Reedycje Beatli w sklepach "Saturn" dostępne są w cenie 140-150zł za pojedynczy album, 220 za "biały" podwójny.

Czyli trochę spuścili z cenami. Ale i tak drogo.

A tymczasem:

(https://farm4.staticflickr.com/3936/15474784896_ddff4a4a4b.jpg) (https://flic.kr/p/pzsjq9)

Jak zwykle, ze sklepu na rogu.
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: vineelleenn w Październik 15, 2014, 12:25:08
Reedycje Beatli w sklepach "Saturn" dostępne są w cenie 140-150zł za pojedynczy album, 220 za "biały" podwójny.
Ceny hipsterskie, czyli z księżyca/ saturna...
Jak na muzykę tak osłuchaną, że idzie zwymiotować :Ysz:
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: Falon w Październik 17, 2014, 20:52:15
po wielu narzekaniach na na jakosc kolekcji w boxie plyt Iron Maiden, picture boxow, niedlugo wychodzi kolekcja czarnych krazkow i na ta pewnie sie skusze.
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: mariobr1 w Październik 20, 2014, 10:15:28
Pozwolę sobie wtrącić pytanie ogólne. Mieszkam w UK , gdzie , moim zdaniem , jest raj dla kolekcjonerów winyli. Mam ich jak na razie około 150 , wszystko z drugiej ręki. Czy ktoś ma doświadczenie w porównaniu dobrze zachowanego tłoczenia z lat wydania i współczesnych reedycji? właśnie mam zamiar kupić the wall Pink Floyd i waham się co wybrać. Tłoczenia z lat '80 często są znacznie droższe od tego co można kupić teraz na amazonie i ebayu i nie mam pojęcia co lepiej zagra.
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: Piotruś w Październik 20, 2014, 10:41:47
To jest niestety mocno złożona kwestia, zależy od tytułu, wydania z "epoki" i współczesnej reedycji. Czasami reedycja może bić na głowę pierwsze wydanie, innym razem będzie zgoła odwrotnie.

W przypadku Ściany dostępność starych wydań w UK powinna być taka, że reedycja nie ma sensu, chociaż chyba dużo gorsza od oryginału sprzed 30 lat nie jest.

W Polsce kupno reedycji tego albumu za mniej niż nowego egzemplarza nie stanowi raczej problemu.
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: Robert007Lenert w Październik 20, 2014, 11:58:04
Ja napisze tak. "Ściana" musi być w pieknym stanie technicznym /sporo bardzo cichych fragmentów/ . Sam jestem posiadaczem 1 wydania w stanie  NM i przyjemność słuchania jest wielka. Kolega ma współczesna oficjalną reedycje i też jest tip top. Ja bym na twoim miejscu uważał na piraty...bo te bywają bardzo różne / w sensie jakości/ . Moja rada kup sobie jakieś oficjalne wydanie /lata dowolne/ byle jego stan /ALE ten FAKTYCZNY/ nie był niższy od EX.
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: vineelleenn w Październik 20, 2014, 22:29:33
Moja rada;
polować na wydanie z "epoki" za przyzwoitą kasę...
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: Piotruś w Listopad 11, 2014, 20:42:30
Polskie Nagrania wznawiają płyty zespołu KOMBI.
To nie żart!
W cenie 75zł, na 180 gramowym winylu.
Nie wróżę sukcesu komercyjnego tych płyt...
Ponadto, będzie (a może już jest?) winylowa reedycja Śmierć dyskotece Lombardu. To też jest dla mnie absolutnie niezrozumiałe.

Z lepszych wiadomości, ma się ukazać reedycja płyty Kleczona z zespołem Trzy Korony i jeżeli dobrze rozumuję, to również trzeci album Czerwonych Gitar. Kontynuowana jest kampania reedycyjna albumów Niemena, teraz kolej na Enigmatic.
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: DarkB w Listopad 11, 2014, 22:06:58
Wiele osób lubiło Kombi. Nie potrafię oceniać wirtuozerii, czy też jej braku, ale moim zdaniem wczesne Kombi wcale nie było takie złe. Aczkolwiek wznowienia nie kupię i nawet za połowę czy ćwierć tej ceny bym nie kupił. Ale ja to ja, myślę, że chętni się jednak znajdą.
Bardziej dziwi mnie Lombard, bo tych płyt jest jeszcze całkiem sporo, a w dodatku "Live" uważam za lepszą, no ale to Savitor był jej wydawcą ...
Ale zupełnie bym padł, gdyby się okazało, że mają zamiar wznowić Bank "Jestem panem świata" :P
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: Piotruś w Listopad 11, 2014, 22:08:32
Ale płyt Kombi za 75zł to można nakupić co najmniej dziesięć.
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: DarkB w Listopad 11, 2014, 22:20:44
Myślę, że część osób może się złapać na 180 g, no i na to, że to będzie funkiel-nówka :D Na prezent gwiazdkowy w sam raz (bo używane rzeczy to niespecjalnie się na takie prezenty nadają ...)
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: Piotrek w Listopad 14, 2014, 10:12:30
" (bo używane rzeczy to niespecjalnie się na takie prezenty nadają ...)"

Niby dlaczego?

Ludzie już tak ogłupieni przez machinę propagandy handlowej?
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: Kuba w Listopad 14, 2014, 10:20:17
Reedycje LZ i serię na 75-lecie Blue Note, można spokojnie dostać poniżej 60zł. A to są bardzo dobre realizacje, tłoczone przez Optimala. Kto niby ma kupić to Kombi za 75 zł?
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: Piotrek w Listopad 14, 2014, 10:23:28
Słuchacz Kombi raczej nie sięgnie po Blue Note'y i vice versa, tylko Bluenoty w oryginalnych wydaniach nie walają się po bazarach po 2-5 złotych jak Kombi , LZ mimo że niezbyt rzadkie, to  też coraz trudniej kupić okazyjnie ładny egzemplarz, bo modne, bo znane, bo pierwszy lepszy grzyp handloż, wie że wołać więcej itd.
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: DarkB w Listopad 14, 2014, 10:30:14
" (bo używane rzeczy to niespecjalnie się na takie prezenty nadają ...)"

Niby dlaczego?

Ludzie już tak ogłupieni przez machinę propagandy handlowej?

Nie wiem, czy to kwestia propagandy handlowej, czy może raczej przyzwyczajeń, tradycji, jeszcze z czasów, kiedy hasło "Klient - nasz pan" wisiało w każdym sklepie i było tylko hasłem, a może jeszcze z czasów wcześniejszych ....
Żeby była jasność - miałem i mam na myśli rzeczy używane, nie zyskujące na wartości przez to, że są stare, jak wspomniana tu płyta Kombi - i w tym kontekście należy rozpatrywać moją uwagę. Oczywiście oryginalne wydanie np. Beatlesów z epoki w idealnym stanie moim zdaniem na prezent już by się nadawało. Zresztą temat jest chyba bardziej skomplikowany. Bo jakbyś znalazł za 7,50 płytę Kombi w stanie NM, to pewnie jakiś miłośnik polskiego rocka z wczesnych lat 80-tych pewnie tez byłby zadowolony :) Ale sporo zależy też od relacji pomiędzy obdarowywanym i darującym.
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: DarkB w Listopad 14, 2014, 10:32:07
I jeszcze - jeśli kogoś stać na kupno płyty za 75 zł, to raczej jego czas jest zbyt cenny na to, aby w poszukiwaniu prezentu tracić dwie-trzy godziny na poszukiwanie okazji za 5 zł na bazarze.
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: Piotrek w Listopad 14, 2014, 10:33:40
Na Allegro kup teraz od 7 do 20 zł, od ręki.
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: DarkB w Listopad 14, 2014, 10:37:01
Na Allegro kup teraz od 7 do 20 zł, od ręki.
plus koszt przesyłki i pytanie co dostaniesz - jest ryzyko, no i nie wygląda tak ładnie jak lśniące nowością, zawinięte w folię - i drogie :P Dlatego może być dobre na prezent. A jak będzie się sprzedawać? - czas pokaże. Ja wiem jedno, podobnie pewnie zresztą jak i Wy - ja nie kupię (i w odróżnieniu od Was nie dlatego, że nie lubię Kombi ;) )
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: Kuba w Listopad 14, 2014, 11:00:21
A wracając do reedycji Blue Note, mam w domku kolejne pozycje:

Lee Morgan - Cornbread
Art Blakey and the Jazz Messengers - Free for All
Eric Dolphy - Out to Lunch

Jakość wykonania i dźwięku bez zarzutu.
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: vineelleenn w Listopad 14, 2014, 11:09:40
Ja bardzo lubię Kombi! :spoko:
Ale słuchać się tego nie da! pod żadną postacią :(
(Słuchaniem nazywam kontakt z płytą częściej niż 1 na rok)
Kontakt kilkunastosekundowy/ przypadkowy w radio/ tv w zupełności wystarcza :peace:
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: Piotruś w Listopad 14, 2014, 17:35:27
Jakiś czas temu, będąc we Włoszech, kupiłem jedną z tych reedycji z repertuaru Blue Note a mianowicie Idle Moments Granta Greena. W przypadku płyt tej kluczowej dla historii jazzu wytwórni, mam w swojej kolekcji kilka oryginalnych wydań z lat 60. i dwa nieistniejącego już wydawnictwa Classic Records, dysponuję zatem jakimśtam porównaniem.

Generalnie powiedziałbym, że w przypadku nowej winylowej kampanii reedycyjnej Blue Note, z płytami nie jest źle, ale nie jest to też coś niebywałego. Krążek wytłoczony przyzwoicie, bez żadnych wad produkcyjnych, dobrze grający, ale jak dla mnie mastering jest nieco zbyt sterylny. To nie jest to samo, co głośne i mocne tłoczenia Rudy'ego van Geldera. Powiedziałbym, że do bardzo dobrych pod tym względem reedycji Classic Records, tym nowym też nieco brakuje, ale powtarzam: ogólnie jest OK, można słuchać z przyjemnością.

Poligrafia jest owszem ostra i wyraźna, ale użyty surowiec jest cienką, niesolidną tekturą. Z grubymi okładkami z laminowanymi frontami z przełomu lat 50. i 60. nie ma to żadnego porównania, z tymi z wydań Classic Records też nie, bo te są bardzo dokładnymi reprodukcjami oryginałów. Z tymi z późnych lat 60. i 70. nowe okładki też przegrywają. Są porównywalne z obwolutami płyt z dużej kampanii reedycyjnej Blue Note z lat 80.

Moim zdaniem, te płyty są warte swojej ceny przede wszystkim w przypadku płyt trudno dostępnych w innych wydaniach.
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: Kuba w Grudzień 11, 2014, 20:02:12
Moim zdaniem, te płyty są warte swojej ceny przede wszystkim w przypadku płyt trudno dostępnych w innych wydaniach.

Trudno znaleźć tańsze nowe winyle na rynku, więc chyba się trochę czepiasz.

Kupiłem Dzisiaj Cool Struttin' Sonny'ego Clarke'a (Z serii na 75. lecie BN), a tu niemiła niespodzianka w środku. Płyta nie jest tłoczona w Niemczech przez Optimal, jak to miało miejsce wcześniej, tylko przez czeski GZ Vinyl. Nie wiem co o tym sądzić. Gra dobrze, choć płyta nie jest idealnie prosta. Koperta wewnętrzna oraz okładka są grubsze niż wcześniej, ale jednak trochę szkoda.

PS Jednak idę jutro oddać do sklepu. Okazało się, że kapeluch jest gorszy niż myślałem. Wszystkie płyty tłoczone przez Optimal były idealne, pierwsza z GZWinyl od razu do zwrotu. :/

Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: Piotruś w Grudzień 11, 2014, 21:23:51
Trudno znaleźć tańsze nowe winyle na rynku, więc chyba się trochę czepiasz.

Ja piję do tego, że na nowych płytach się rynek nie zamyka.
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: Kuba w Grudzień 11, 2014, 21:26:59

Ja piję do tego, że na nowych płytach się rynek nie zamyka.

Niestety nie mieszkam w Anglii, gdzie jest duży rynek płyt używanych. Nie mam też czasu na szukanie pereł po bazarach, a to co mam dostępne kosztuje tyle samo lub więcej niż reedycja, o ile w ogóle jest.
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: Piotrek w Grudzień 11, 2014, 21:36:37
Akurat starych Bluenotów na Allegro jest sporawo.
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: Piotruś w Grudzień 11, 2014, 21:41:09
Może nie tych najbardziej prastarych, ale cośtam od czasu do czasu jest.
A na ebayu do wyboru do koloru.
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: Kuba w Grudzień 11, 2014, 21:53:03
Chyba faktycznie zacznę szperać na ebay'u.
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: Piotrek w Grudzień 12, 2014, 11:32:22
Przy czym na Allegro jest realna szansa kupić wydania z lat 60 w cenie nie wyższej niż nowe Re.

Ciekaw jestem porównania tych nowych re , z tą kampanią reedycyjną z lat 80 (głownie tłoczenia francuskie).

Jakość druku okładek ewidentnie lepsza, jakości dźwięku nie miałem okazji bezpośrednio porównać , ale te francuskie z lat 80, które słyszałem były bardzo w porządku.
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: DarkB w Luty 08, 2015, 23:02:48
Bardzo ciche, czyli nie słychać szumu samego winyla.

Kupiłem te:
 
'Blue Train' - John Coltrane
'Go' - Dexter Gordon'
'The Real McCoy' - McCoy Tyner
'Trevelin Miles' - Cassandra Wislon

W najbardziej wysuniętym na południe empiku w Łodzi (czyli w Porcie Łódź) Blue Train po 54,99, to chyba dobra cena ?
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: Piotruś w Luty 27, 2015, 11:24:30
Kampania reedycyjna Polskich Nagrań jak widać po ilości systematycznie ukazujących się na rynku tytułów, rozhulała się na dobre. Mam jednak co raz większe zastrzeżenia do przygotowania tych wydań - niemądrze projektowane etykiety, bardzo nieudolnie naśladujące te sprzed lat, a wprowadzające chaos. Dla przykładu - nowa reedycja Astigmatic - na etykiecie dwa numery katalogowe, jeden pod drugim: XL oraz SXL. Numer matrycy jak dla pierwszego wydania mono, oczywiście rzeczywiste oznaczenie nowej matrycy jest inne. W dodatku na labelu umieszczono znaczek "M-33" a płyta jest stereo!

Przyczepiłbym się też do czcionek użytych na tych etykietach - zdecydowanie mniej estetyczne i czytelne jak na oryginalnych wydaniach sprzed lat. Numery katalogowe nadrukowane ciurkiem, bez przerw; wybór kolorystyki zdaje się losowy. Nie rozumiem, dlaczego Astigmatic ma czerwony label.

Co więcej, ostatnie winylowe pozycje Polskich Nagrań mają okładki upstrzone nadrukowanymi kodami kreskowymi. Po co? To tylko szpeci.

Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: Marcin w Maj 02, 2015, 23:44:25
Zastanawia mnie jeden drobiazg, a mianowicie czy w współczesnych wydaniach , reedycjach można spotkać porządne koperty wewnętrzne ?
Pisząc porządne mam ma myśli papierowe ze ściętymi rogami z wklejoną w środku wkładką foliową.
Bo jak do tej pory to widzę że karmią nas tanim papierowym chłamem ze zwykłego papieru offsetowego bez foliowych wkładek, i tak cud boski że wewnętrznych kopert z natronu (https://www.google.pl/search?q=natron+papier&biw=1024&bih=669&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=sURFVejwHYuasAHV7ICQCg&ved=0CB8QsAQ) nie robią  :smiech:
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: Piotrek w Maj 03, 2015, 07:50:47
Widywałem nie raz.
Nie podam listy tytułów z pamięci.
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: Piotruś w Maj 03, 2015, 10:03:05
Takie, o jakich piszesz oczywiście można i lepsze też. Wszystko zależy od klasy wydawnictwa. Koperty ze ściętymi rogami i z dobrą folią kojarzą mi się przede wszystkim z Rhino. A koperty z najwyższej półki to płyty tłoczone przez MFSL oraz QRP (Analogue Productions, Sundazed itd.)
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: Piotruś w Maj 28, 2015, 19:21:49
30 czerwca ukazuje się reedycja pierwszej płyty winylowej Franka Kimono

ratunku
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: DarkB w Maj 28, 2015, 21:54:46
30 czerwca ukazuje się reedycja pierwszej płyty winylowej Franka Kimono
I chyba jedynej winylowej ....

Ciekawy jestem jak się będzie sprzedawać :)
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: Marcin w Maj 28, 2015, 23:08:46
Faktycznie , jeśli to prawda to ciekaw jestem sprzedaży i ceny reedycji  :taktak:

Ale też specjalnie ratunku bym nie wołał .

Ta płyta to był żart, kpina z ówczesnego trendu disco,
ale faktycznie wielu ludzi podchodzi to tej płyty na poważnie  :D
Całkiem fajny i trafny opis tego zjawiska jest na Wikipedi (http://pl.wikipedia.org/wiki/Franek_Kimono)

Co do wartości muzycznej to się nie wypowiem, ale teksty są super  :smiech:

Ale faktycznie decyzja reedycji tej płyty na winylu jest dla mnie trochę dziwna.
Pewnie ktoś chce zarobić ale chyba mu nie wyjdzie  :-\
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: Piotruś w Maj 29, 2015, 10:39:02
Coraz więcej przedsiębiorców chce zarobić na trendzie, nie mając o jego prawidłach zielonego pojęcia. Pomysł tak samo trafiony jak reedycje chyba prawie całej dyskografii Maryli Rodowicz.
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: Robert007Lenert w Maj 29, 2015, 16:11:30
Kimono się sprzeda. W nowych winylowych kręgach ta płyta uchodzi za absolutnie pierwsze, pionierskie na polskim rynku muzycznym zapisanie rapu w formie Lp. Sądzę, że marketingowo pomysł trafiony.
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: Marcin w Maj 29, 2015, 23:43:10
Ciekawe co napisałeś, do tej pory nie kojarzyłem tej płyty z rapem ,
ale po zastanowieniu się po tym co napisałeś, to coś w tym jest.
Bo ja nie przepadam za rapem i ta płyta choć zawiera zabawne teksty jakoś mi się średnio podoba.
Potwierdza to oczywisty fakt że się nie znam na muzyce i chyba jej nie czuję.
Choć pewne rytmy i dźwięki sprawiają mi pozytywne doznania słuchowe  :Ysz:
Tytuł: Odp: Aktualnie na talerzu : cz. 2
Wiadomość wysłana przez: SONY-MUSIC w Lipiec 10, 2015, 11:49:43
Płyta „Akustycznie” Lady Pank już na winylu! Prawdziwa gratka dla fanów i kolekcjonerów

Specjalne akustyczne wersje sztandarowych utworów Lady Pank teraz dostępne są już w ekskluzywnym wydaniu winylowym. To absolutna pozycja obowiązkowa na półce każdego fana zespołu.

Po wyjątkowej trasie, jaką zespół zagrał na terenie całego kraju, oraz wydaniu „Akustycznie” na CD, grupa wykonała kolejny ukłon w stronę swoich wiernych słuchaczy. Do ich rąk trafiła właśnie czarna płyta – rarytas dla tych, którzy z Lady Pank związali się na dobre i na złe. Każdy miłośnik zespołu z pewnością doceni eleganckie wydanie. Zachwyceni będą również kolekcjonerzy winylowych płyt, które powróciły w wielkim stylu i aktualnie przeżywają swój renesans.

Na dwóch stronach wydawnictwa znalazły się utwory prezentujące przekrój twórczości Lady Pank. Od tych, które przyniosły grupie największą popularność w latach 80., przez najbardziej pamiętne hity, które do dziś nie straciły swojego blasku, aż po piosenki, którymi zespół jeszcze niedawno podbijał stacje radiowe i listy przebojów. Wszystkie oczywiście w unikatowych aranżacjach na instrumenty akustyczne. – Choć mam temperament rockandrollowca i lubię się wyżyć na koncercie, przyznaję, że dobrze jest czasem zagrać akustycznie – mówi Janusz Panasewicz.

Album promuje klip do utworu „Zawsze tam, gdzie Ty” (do obejrzenia: http://www.vevo.com/watch/lady-pank/zawsze-tam,-gdzie-ty/PLB391500025 (http://www.vevo.com/watch/lady-pank/zawsze-tam,-gdzie-ty/PLB391500025)).

Zarówno wersja CD, jak i wersja winylowa albumu „Akustycznie”, ukazały się nakładem Sony Music Poland.

http://www.empik.com/akustycznie-lady-pank,p1108796093,muzyka-p (http://www.empik.com/akustycznie-lady-pank,p1108796093,muzyka-p)

TRACKLISTA
A
1. Wenus, Mars
2. Marchewkowe Pole
3. Sztuka Latania
4. Dobra Konstelacja
B
1. Zostawcie Titanica
2. Stacja Warszawa
3. Zawsze Tam, Gdzie Ty
4. To Jest Tylko Rock And Roll
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: Rotel_Fan w Wrzesień 26, 2016, 09:43:38
Przepraszam, ale odkurze stary watek. Czy ktos z posiadaczy reedycji John Coltrane-"Blue Train" sprzedawanej w Empik moze powiedziec cos o jakosci, wydawcy etc.

Pozdrawiam

Andrzej
Tytuł: Odp: Reedycje - recenzje / dyskusje
Wiadomość wysłana przez: DarkB w Październik 03, 2016, 19:22:29
Zerknij tutaj: http://winyle.domek.org/index.php/topic,61.msg1270.html#msg1270

Też kupiłem, moim zdaniem spoko. Nic więcej nie mogę napisać, bo było to już jakiś czas temu nie mam teraz tej płyty przy sobie, ale pamiętam, że moje oczekiwania (przyznam, że może niezbyt wygórowane) spełniła.