Bez rejestracji > Zapytania sprzętowe

ustawienie wkładki

<< < (2/12) > >>

hubert kot:
Hej, dzięki wszystkim za odpowiedzi i podpowiedzi, dziś jeszcze raz podejdę do tematu.

Marcin, niewiem czy tylko u mnie ale zdjęcie się nie wyświetla. Sprawdzałem to na dwóch przeglądarkach. Czy możesz jeszcze raz je dodać?

z góry dzięki.

Piotrek:
Ja też nie widzę.

Marcin:
Teraz widać ?

Faktycznie dziwna sprawa  :Ysz:
Popracuję nad tym  :P

hubert kot:
Wielkie dzięki Marcin. Wczoraj z wydrukowanym tekstem w ręku podregulowałem trochę wkładkę i jest bliska właściwemu ustawieniu. Zmienijąc położenie wkładki będe musiał jeszcze raz ustawić - odpowiednio wyważyć całe ramię.

Dużo pomogło cofnięcie wkładki do tyłu - zdecydowanie.

hubert kot:
hej,

mam jeszcze pytanie odnośnie azymutu oraz antyskatingu.

Patrząc od czoła na wkładkę jest ona lekko przechylona na lewo. Wyczytałem, gdzieś, że w przypadku braku ustawienia igły względem powierzchni płyty pod kątem 90 st może dochodzić do nierównomiernego rozłożenia dzwięków w głośnikach. I tu właśnie niewiem czy mam problem czy nie, gdyż w mojej ocenie głośniki grają tak samo ale fakt igła / wkładka jest lekko przechylona na lewo.

Czy to przechylenie igły może mieć coś wspólnego z antyskatingiem? Dodam, że ramię kiedy znajduje się na niezapisanej części płyty pozostaje bez ruchu czyli nie zbliża się do jej środka ani nie jest wypychane w przeciwległym kierunku. Docisk ramienia mam ustawiony na około 3.2 g a antyskating w pozycji nr 2 na skali chyba 4 punktowej.

Jest jeszcze jedna kwestia być może ma związek z tym co piszę powyżej bądź nie.

Podczas odsłuchiwania płyt potencjometr basu ustawiam na maksa. Po tym ustawieniu dzwięk jest ok - ani za dużo basu ani za mało, gra bardzo fajnie. Natomiast, gdy te same głośniki podpinam pod laptopa - to już bas musi być zredukowany do około 50 %.

pzdr i z góry dzięki za jakieś podpowiedzi.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej