Muzyka, winyle i gramofony > Ogólne dyskusje

Blog

(1/2) > >>

Piotruś:
Więc tak:
wpadł mi do głowy pomysł założenia i prowadzenia własnego bloga. Chcę sobie mieć miejsce w Internecie, gdzie mógłbym gromadzić wszystkie swoje teksty, głównie te z tego forum, trochę zdjęć i wiele innych pierdółek mniejszych i większych, bez żadnego rozdrabniania co do tematyki zamieszczeń. Sęk w tym, że nie mam o tych blogach zielonego pojęcia, toteż kieruję zapytanie: jak, gdzie i co i na jakich zasadach?

DarkB:
Generalnie to znajdujesz sobie jakiś serwis, który oferuje prowadzenie bloga, rejestrujesz się, nadajesz jakiś tytuł i jedziesz. Z reguły interfejs podobny jest do forumowego, piszesz, wstawiasz zdjęcia, linki, publikujesz. Nie zapomnij tylko włączyć utrudnień przy dodawaniu komentarzy (o ile w ogóle zezwolisz na dodawanie komentarzy), bo inaczej zaleje Cię fala spamu.
Ja swego czasu (już parę ładnych lat temu) prowadziłem blog na onecie.
Niby straszyli, ze jak blog jest nieaktywny to go usuwają, ale pomimo, ze ostatni mój wpis jest z marca 2009 r. to blog nadal można znaleźć :)

Kuba:
Myślałem, że moda na blogi już przeminęła, i teraz się używa fejsika i instagrama, a tu proszę...

Załóż bloga na bloggerze, łatwa obsługa, statystyki i można podpiąć własną domenę.
Do tego miły edytor domyślnego szablonu.

Marcin:
Na pewno najłatwiejszy start z blogiem jest na dowolnym darmowym serwisie blogów  :)
Tylko się się zainstalować i pisać !
Takich miejsc jest wiele i wszystkie się jakoś różnią, można pewnie znaleźć coś dla siebie  :spoko:
Ja nigdy bloga nie pisałem , tylko czasem się przyglądam jak to działa.
Jak coś jest darmowe to zawsze jest jakiś haczyk lub ograniczenia.
A to reklamy narzucane od górnie , brak możliwości kopiowania bazy SQL i takie tam.
Może i jestem staroświecki oraz do bólu konserwatywny , co widać w mojej stronie o czołgach  :)
Bo to tej pory od 1997 r. w HTML-u   :smiech:
Ale , pobawiwszy się przez chwilę na darmowych serwisach blogowych ,
może warto wejść (traktując swą działalność na poważnie i na długie lata) na jakiś komercyjny serwer,
i oprzeć swojego bloga o konkretny skrypt , jak np WordPress ?
https://pl.wordpress.org/
Wtedy jesteś sam sobie panem na własnym podwórku, robisz co chcesz i nic cię nie ogranicza  :)
Darmowe serwisy z blogami są proste, łatwe i przyjemne, ale mają ograniczenia w rozwoju.
Własne miejsce na serwerze ze skryptem WordPress ( lub innym, jest kilka ciekawych podobnych)
dają nieograniczone możliwości kreowania swojego miejsca w sieci,
mnóstwo dodatków, galerie , fora , sklepy, portale ....
To jak klocki lego, tylko twoja wyobraźnia cię ogranicza  :)

Ale na początek załóż sobie jakiegoś testowego bloga tam gdzie Darek i Kuba polecali  :)

DarkB:
I jak Piotruś? Założyłeś coś? Zakładam, że dasz linka, żebyśmy mogli się na Tobie powyżywać :P

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej