Muzyka, winyle i gramofony > Ogólne dyskusje

Czy radio musi być cyfrowe?

(1/3) > >>

DarkB:
Ponoć nie ma odwrotu ... :(

Nie po to k... kupiłem sobie iluśtamletni tuner z ówczesnej wysokiej półki, żebym nie miał jak z niego korzystać ....

Czy poza możliwością sprzedania licencji większej liczbie nadawców są jakieś wymierne korzyści z cyfrowej radiofonii?

Piotrek:
"Czy poza możliwością sprzedania licencji większej liczbie nadawców"

Póki co to mamy nie wykorzystaną większą część zakresów fal średnich i krótkich, więc argument słabo do mnie przemawia, szczególnie zważywszy na jakość dźwięku emitowanego przez większość prywaciarskich stacji FM.

Kuba:
Mam nadzieję, że to nie przejdzie. To nie jest kwestia dokupienia dekodera przez użytkowników, tylko wymiany całego sprzętu. Miliony odbiorników musiałyby trafić na śmietnik.

DarkB:
Też mam takie zdanie jak Kuba, tylko wkurza mnie dziennikarstwo prezentowane w podlinkowanym artykule, z którego wynika, że opór stawiają przede wszystkim nadawcy, a o milionach użytkowników - czy im się by to spodobało czy nie - to już nie ma ani słowa.
I o ile faktycznie osobiście odczułem korzyści wynikające z przejścia na telewizję cyfrową, to jakoś w ogóle nie mogę sobie ich wyobrazić w przypadku radiofonii cyfrowej, nie wspominając własnie o bezużyteczności dotychczasowych odbiorników :angry:

Piotrek:
Na szczęście dużo nie wydałem na mój piękny tuner...ale jestem zdecydowanie na NIE.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej