Bez rejestracji > Zapytania sprzętowe

Naprawa Amp Rotel RA-612

(1/4) > >>

aste:
Hej . Posiadam takowy amp zakupiony na angielskim Ebayu od początku coś było z nim nie tak a teraz jest gorzej i gorzej :/ .Zacznę od początku
Pierwszą rzeczą którą zauważyłem to że prawy kanał grał trochę ciszej ale po zabawie z filtrami wszystko było ok. Dodam że mój sprzęt nie działa 24/7 więc potrzebowałem czasu aby wszystko w nim sprawdzić . Teraz to w ogóle jest hardcore Przy włączeniu prawy kanał dużo ciszej gra , po chwili grania głośność spada w dół jakby ktoś przekręcił gałkę . Następną rzecz to że filtry prawie w ogóle nie działają . Po przełączeniu gałki od kanałów jak jest ustawione aby grało tylko z kanału 1 wszystko ok bo to lewy po przestawieniu na kanał 2 cisza więc musi być ustawione ciągle na kanał 1+2 ( kanał 2 gra ciszej ). Dzwięk jakby taki matowy stracił swoją barwę ;/ nie wiem jak to za bardzo opisać . Posiadam ten amp już dwa miesiące wiec już po czasie aby się szarpać ze sprzedawcą .Napisałem do niego ale to jakieś bydle więc po temacie. Napisał mi że mam nawalić WD40 pod gałki i trochę nimi pokręcić jako że za bardzo się nie znam na elektronice wiem nie wiem co dalej z tym ampem . Przepraszam że może opisałem te wady chaotycznie jak ktoś ma jakieś pytania to postaram się bardziej opisać. Dodam że cena tego Rotela nie była droga szoda tylko bo naprawde przyjemnie mi to wszystko chodziło

Piotruś:
Żadne WD40, bo dopiero narobisz syfu. Kupujesz dwa preparaty, dostaniesz je na pewno w elektronicznym:
- jeden do czyszczenia styków
- drugi do czyszczenia potencjometrów

Zdejmujesz pokrywę wzmacniacza (oczywiście jak będzie odłączony od sieci i to najlepiej dla pełnego bezpieczeństwa tak z pół dnia-dzień od ostatniego grania. Lokalizujesz wszystkie potencjometry i przełączniku we wzmacniaczu.

Do przełączników (na podzespoły, nie na żadne gałki / nakładki psikasz fest tym do styków. Nadmiar wycierasz. Po zalaniu preparatem przełączasz każdy switch tak z kilkadziesiąt razy.

Do puszek potencjometrów psikasz tym do potencjometrów. Jak w puszkach są dziury do czyszczenia do prosto w nie. Jak nie ma, to psikaj w szpary przy wyprowadzeniach. Też śmiało. Nadmiar wycierasz i każdym potencjometrem po takim zabiegu kręcisz do oporu w obie strony też tak po kilkadziesiąt razy przynajmniej.

Potem zostaw ten piec do wyschnięcia tak na pare godzin, albo cały dzień. Możesz podsuszyć suszarką dla pewności. Powinno być jak nowe.

 

aste:
Dzięki bardzo Piotruś. Możesz mi polecić jakie to powinny być preparaty bo zielony w tym temacie jestem w sensie nazwy  . Będę ich szukał na angielskim ebayu .Pozdrawiam

aste:
Piotruś czy te dwa będą ok ?

http://www.halfords.com/motoring/engine-oils-fluids/lubricating-penetrating-oil/halfords-electrical-contact-cleaner-400ml


http://www.halfords.com/motoring/engine-oils-fluids/lubricating-penetrating-oil/wd-40-specialist-fast-drying-contact-cleaner-250mlczy szukać czegoś innego ?

Piotrek:
Do styków powinny być OK, teraz jeszcze coś do potencjometrów (  spróbuj sam poszukać, bo my znamy je raczej z polskich nazw handlowych i angielskich musimy szukać tak samo jak Ty).

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej