Muzyka, winyle i gramofony > Zakupy

dogramofonu

<< < (2/6) > >>

Piotruś:
Jeżeli potrzebujesz sprzętu do zgrania płyt, to lepiej rozejrzyj się za jakimś usługowym punktem, który zrobi to w miarę rzetelnie i na porządnym sprzęcie, o ile takie punkty istnieją. Bolesna prawda jest niestety taka, że bez jakichś 300-400zł, dobrego zbadania tematu i kogoś, kto ewentualnie pomoże z drobnymi naprawami, to nie ma co się rozglądać za gramofonem, zwłaszcza z wbudowanymi głośnikami - porządne elektrofony mają przeważnie po 45-55 lat i nie ma cudów, żeby taki sprzęt nie wymagał przynajmniej solidnego przeglądu.

A co do reszty - to co to za głośniki? Marka, model?
Tak na pi razy drzwi to można powiedzieć, że coś nie styka. Jeśli to jest buczenie typu bzzzzzzzzz a nie buuuuuuuuu to poruszaj kablami, sprawdź na innych, poruszaj wtyczkami w gniazdach.

hubert kot:
Hej, głośniki są firmy Labotec
http://www.agito.pl/glosniki-labtec-pulse-485-970127-0914/pd/EGJ0MBBBM/

i buczenie bardzie niskie buuuu ;-)

Czy jest to możliwe aby jakieś inne urządzenia oddziaływały na te głośniki?
Szczególnie głośniejsze jest to buczenie, gdy kładę głośniki na komodzie między TV a laptopem - choć nie są ustawione bezpośrednio koło siebie te sprzęty. Powiedzmy jest TV <50 cm > subwoofer i <około metra > laptop. Kiedy przestawiam głośniki w inne miejsce pokoju - jakby buczenie jest dużo mniejsze.

Piotruś:
To może być kwestia braku ekranowania, co zważywszy na cenę tego zestawu, nie dziwi. Pokombinuj jeszcze z kablami.

Marcin:

--- Cytat: hubert kot w Październik 08, 2015, 13:50:33 ---Chodzi mi bardziej o zgrywanie do postaci wav.

--- Koniec cytatu ---

Jeśli tylko o to chodzi to kup jakiś tani plastikowy gramofon z lat 90-tych z alle/olx  za około 50 zł.
Zgraj do kompa płyty i z głowy  :)
(trzeba posiadać / pożyczyć preamp gramofonowy lub wzmacniacz z wejściem PHONO)

Do w/w zadań zakup gramofonu  z "głośnikami" jest bez sensu.

A co do brumienia w aktywnych głośnikach to jak Piotruś pisał brak masy,
lub co bardziej prawdopodobne brak uziemienia/umasowienia całego zestawu  :taktak:

hubert kot:
hej, zawsze mam obawy kiedy mam kupić coś używanego, ale przejde się po sklepach z winylami co okazuje się, po małym riserczu że u mnie w mieście znalazłem 3 takie miejsca.

Te głośniki musiały się chyba same gdziesz uszkodzić po wczesniej było ok.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej