Bez rejestracji > Zapytania sprzętowe

Antena 75 omów a wejście 300 omów - co robić?

(1/2) > >>

Piotruś:
Mam dostęp do dobrej anteny zbiorczej UKF zamontowanej na dachu domu. Jest sprawna i pozostałe odbiorniki w domu (m.in. Radmor 5102) wykazują znaczne polepszenie sygnału w stosunku do odbioru na kawałku druta.

W moim radioodbiorniki mam zaciski antenowe 300 omów, a instalacja antenowa to współczesny standard 75 omów. Próbowałem podłączać to poprzez symetryzator antenowy 300 -> 75 om "w drugą stronę", ale to nie działa i efekt jest taki jak na kawałku druta.

Kuba:
A jak podepniesz to gołe 75 Ohm to co się dzieje?

joujoujou:
Co to był za symetryzator?

Bo nie każdy będzie działał - potrzebujesz takiego, który działa na częstotliwościach radiowych (VHF III).

Powszechnie dostępne w handlu symetryzatory są urządzeniami pasywnymi więc działają "w obie strony".

Piotruś:

--- Cytat: Kuba w Wrzesień 02, 2014, 21:09:51 ---A jak podepniesz to gołe 75 Ohm to co się dzieje?

--- Koniec cytatu ---

Nie wiem, nie próbowałem. Spróbuję jak tylko znajdę jakiś użyteczny wtyk koncentryczny.

--- Cytat: joujoujou w Wrzesień 03, 2014, 12:50:45 ---Co to był za symetryzator?

--- Koniec cytatu ---

Radiowy.

Marcin:
Pytanie jaką polaryzację ma antena na dachu a jaką nadajnik ?
Nawet w mieście przy silnym sygnale gdy polaryzacje są niezgodne a do tego jeszcze włączymy symetryzator który zawsze trochę tłumi sygnał, to czasem na kawałku drutu jest lepiej.
Poza tym głowica odbiornika który podpinasz może mieć mniejszą czułość od Radmora ?

Zresztą jak masz trochę przewodu symetrycznego to zrób z niego dipol radiowy i za okno :)
Na UKF to będzie chyba 2 x po 104 cm . No i pamiętaj o polaryzacji nadajnika którego chcesz słuchać.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej