Muzyka, winyle i gramofony > Muzyka

Tylko singlowe przeboje

(1/2) > >>

Robert007Lenert:
Jak w temacie. Umieszczamy utwory , które cenimy... ale muszą to być singlowe przeboje. Numery, które w swoim czasie odniosły znaczący sukces komercyjny.

Moje dwie propozycje:

The Stranglers "Golden Brown" 1981

Gerry Rafferty - Baker Street 1978

Piotrek:
Czyli dowody, że czasem można połączyć sukces komercyjny z jakością artystyczną.

The Mamas & The Papas - California Dreamin' - 1965r

Aretha Franklin - (You Make Me Feel Like) A Natural Woman

DarkB:

--- Cytat: Robert007Lenert w Lipiec 23, 2015, 11:18:34 ---Umieszczamy utwory , które cenimy... ale muszą to być singlowe przeboje.

--- Koniec cytatu ---
Czy dobrze rozumiem, że chodzi o utwory które w swoim czasie ukazały się tylko na singlu i nie były częścią albumu? (później mogły się już ukazać na jakiejś składance)

Dla mnie takim ważnym singlem jest Kiki & Pearly - Patrick, mon chéri - 1975 r.

Ja wiem, Wam się nie spodoba, ale to dla mnie chyba najważniejszy singiel. A co się go naszukałem swego czasu .....

Piotrek:
Na albumach tez mogły się ukazać, jak rozumiem Roberta, ale chodzi o to, że były promowane (z sukcesem) jako single.

Robert007Lenert:

--- Cytat: Piotrek w Lipiec 23, 2015, 15:48:53 ---Na albumach tez mogły się ukazać, jak rozumiem Roberta, ale chodzi o to, że były promowane (z sukcesem) jako single.

--- Koniec cytatu ---
Dokładnie tak jak piszesz.
PS. Bardzo was proszĘ podawajcie rok premiery, to ważne, bo można prześledzic zmianę ogólnych trendów w tzw przebojach.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej