Bez rejestracji > Zapytania sprzętowe

Naprawa Amp Rotel RA-612

<< < (2/4) > >>

Marcin:
Co do pryskania w styki to zdania nie mam, dobry specyfik nie zaszkodzi, może pomoże  :co?:
Ale przy objawach które opisałeś warto (nie zaszkodzi) powalczyć z zimnymi lutami  :taktak:
Lutownica 75W, roztopić każdy lut na nie dłużej niż 1 sekunda, by elementów nie zagrzać.
Zaczął bym od zasilacza a potem końcówka mocy, potem przedwzmacniacz....
Warto przyjrzeć się kondensatorom elektrolitycznym, czy nie wylały, lub popuchnięte ?

Wzmacniacz masz dobry, potrzeba mu troski i miłości  :)

Piotruś:
Dlaczego lutownica 75W?

Marcin:

--- Cytat: Piotruś w Październik 17, 2015, 00:18:25 ---Dlaczego lutownica 75W?

--- Koniec cytatu ---
Bo mam kilka lutownic  :)
75W, 35W i 13 W.

I wiem o czym piszę  ;)
O kasowaniu zimnych lutów  8-)

Lutownica o większej mocy szybciej rozpuści lut w miejscu zainteresowania,
czytaj, tam gdzie trzeba ,
a przez to  nie nagrzeje samego elementu  ( rezystor, kondensator, tranzystor ... )
Ciepło dosyć szybko się rozprasza  :taktak:
Ot i cała filozofia  :smiech:

Przy mniejszych mocach lutownicy wydłużamy czas na rozpuszczenie spoiny,
więc siłą rzeczy elementy dyskretne są narażone na długie chwile z podwyższoną  temperaturą,
ponieważ spoiwo ma swoją wartość krytyczną wyrażaną w temp.

To są proste prawa fizyki !
Nie jestem pewny że to rozumiesz  :-\

Piotruś:
A wszystkie to pewno pistoletówki albo inne proste konstrukcje?
Sęk w tym, że nie wszystkie lutownice to pistoletówki i skasować taki drobny zimny lut we wzmacniaczu to można każdą, nawet niewielkiej mocy. Co innego zrobić fest lut o dużej powierzchni do blachy.

Moc lutownicy to nie jest jej temperatura robocza pracy a stabilność cieplna zależy też od samego grotu, doboru jego kształtu i wielkości i umiejętności operowania nim. Leciutko przyłożyć rantem czubek oporówki a przyłożyć na płasko grot w kształcie śrubokrętu płaskiego to jest różnica.

A przyspieszyć czas na rozpuszczenie lutu można też innym sposobem, dysponując nawet lutownicą o niewielkiej mocy.

aste:
A więc domowy serwis zakończony dzięki Piotruś za tips  :spoko:. Filtry dalej nie działają . kanały też bez zmian nadal prawy kanał gra ciszej .Po przestawieniu pokrętła na kanał 2 dalej cisza musi być na kanał 1+2 ustawione .Poprawiła się jakość dzwięku jest znowu przejrzysta.Przy podgłaśnianiu całe pokrętło lata a tak nie było i szumi jak się przekręca gałkę . Podsumowując szału nie ma ale warto było spróbować chyba czas szukać czegoś innego

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej