Muzyka, winyle i gramofony > Muzyka na winylu

Reedycje - recenzje / dyskusje

<< < (2/17) > >>

Piotrek:

Jefferson Airplane
Takes Off
Sundazed Music 2005
Cena : od ręki w PL 89zł, da się dorwać taniej.

Piękny, klasyczny już (mimo, że JESZCZE  nie w "klasycznym " składzie zespołu) debiutancki album słynnej amerykańskiej grupy z San Francisco, (moim zdaniem jednego z najważniejszych , obok The Beatles i The Rolling Stones zespołów "rockowych" lat 60.) w nowej starej odsłonie.

Dlaczego i nowej i starej?  Mamy tu oryginalny miks mono, dużo lepszy od stereofonicznego, dużo lepiej ukazujący bogactwo wielogłosowych partii  wokalnych i w ogóle nagrany z większym "kopem" i większa ilością "powietrza".
Ponadto nieocenzurowane wersje tekstów i o jeden utwór więcej niż w popularnych wydaniach.
Czyli wszystko (prawie) tak jak w "najpierwszym" tłoczeniu albumu z 1966r, a więc to nie tyle kolejna reedycja tej płyty , tylko pierwsza reedycja jej pierwotnej postaci, bardzo rzadkiej i drogiej w pierwszym wydaniu.

Jakość tłoczenia bez zarzutu, grubość , profil  poprzeczny, kształt brzegów jak w prawdziwych starych wydaniach, współpracuje bez problemów z wszystkimi typami zmieniarek 9z czym niektóre współczesne reedycje miewają problemy).
Poligrafia na  przyzwoitym średnim poziomie (jakość druku zdjęcia na przedniej okładce gorsza niż w niemieckim wydaniu stereo z lat 70., ale lepsza niż w drugim amerykańskim stereo z lat 60.), papier dobrej jakości.

Pozycja warta polecenia gdyż po pierwsze warto mieć ten album, po drugie trudno o lepsze wydanie, cena też wydaje się niezbyt wygórowana.
Logo RCA zastąpione logo Sundazed.

Piotruś:
http://www.positive-feedback.com/Issue74/remaster_niemen.htm

Kobylasta recenzja najnowszego wydania długogrającego debiutu Czesława Niemena, niestety nie pozbawiona błędów merytorycznych - m.in. reedycja z pierwszej połowy lat 70. jest przedstawiona jako pochodząca z 1968 i tym podobne wtopy.

Wczoraj widziałem zarówno Dziwny jest ten świat, Sukces oraz EP Sen o warszawie na sklepowych półkach. Wydawniczo nowe krążki Polskich Nagrań prezentują raczej dobry poziom. Chwalę sobie umieszczenie albumu w rozkładanej zewnętrznej okładce PCV, natomiast absolutną pomyłką jest cena wyżej wspomnianej EPki - aż 75 złotych, co w stosunku do kwoty 65zł, jaką należy zapłacić za płyty długogrające z tej serii, jest po prostu nie do wiary. Wszak bez problemu można dostać oryginał sprzed lat za trzy razy mniej.

Piotrek:
I cięte z cyfry na pewno, pytanie jaki bitrate.
Raczej nie ma prawa być lepsze od "z archiwum polskiego beatu"

Piotruś:

--- Cytat: Piotrek w Lipiec 24, 2014, 17:21:34 ---Raczej nie ma prawa być lepsze od "z archiwum polskiego beatu"

--- Koniec cytatu ---

Weź, tamtego nic nie przebije. Zwłaszcza w kontekście Niemenów - Dziwny jest ten świat to chyba najgorzej brzmiąca płyta w tej serii.

Piotrek:
A nie,  Na drugim brzegu?
Skaldy i Blues Breakout były bardzo ok, ABC chyba też nie najgorsze.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej