Muzyka, winyle i gramofony > Muzyka na winylu

Reedycje - recenzje / dyskusje

<< < (4/17) > >>

Kuba:
To jakiś naciągacz chyba próbuje zarobić. W sklepach pewnie będą za 89zł lub mniej.

Kuba:
Jak już piszemy o reedycjach, to muszę polecić najnowszą serię wydawniczą na 75-lecie wytwórni Blue Note.

Co miesiąc ukazuje się pięć wznowień klasycznych albumów jazzowych. Płyty są remasterowane z oryginalnych taśm matek. W zestawie dostajemy kod do pobrania wersji cyfrowej. Ceny wg. mnie są bardzo atrakcyjne, bo 60-65zł za album.
Płyty 180 z porządną poligrafią na dosyć grubym kartonie. Wszystkie albumy z serii mają identyczne niebieskie koperty wewnętrzne z okładkami pozostałych pozycji.

Jak do tej pory kupiłem cztery pozycje (niestety tylko cztery, ale obiecuję poprawę :) ) i każda z nich jest wręcz wzorcowa. Płyty są idealnie płaskie a jakość dźwięku jest fenomenalna. Bardzo ciche tłoczenia, wspaniała dynamika, brzmią tak jakby muzycy grali tylko dla mnie u mnie w pokoju. Gorąco polecam!

http://backtobluevinyl.com

PS Jeżeli posiadacie kompakty Blue Note z serii Rudy Van Gelder edition, to po przesłuchaniu tych winyli będziecie ich używać jako podstawki pod piwo (w sensie, że tych kompaktów).

vineelleenn:

--- Cytuj ---Bardzo ciche tłoczenia
--- Koniec cytatu ---
Jak to rozumieć?

--- Cytuj ---Jak do tej pory kupiłem cztery pozycje
--- Koniec cytatu ---
JAKIE?????!!!!!
Kuba napisz choć trzy słowa o nich!
PS
Proponuję zAłożyć wątek "Blue Note" reedycje...

Kuba:
Bardzo ciche, czyli nie słychać szumu samego winyla.

Kupiłem te:

'Blue Train' - John Coltrane
'Go' - Dexter Gordon'
'The Real McCoy' - McCoy Tyner
'Trevelin Miles' - Cassandra Wislon

vineelleenn:

--- Cytuj ---Bardzo ciche, czyli nie słychać szumu samego winyla
--- Koniec cytatu ---
Ufffff!
A myślałem, że cicho  nagrane...

PS

--- Cytuj ---Kupiłem te: