Autor Wątek: Wzmacniacz DUAL CV 1700  (Przeczytany 3478 razy)

DarkB

• Sr. Member
Wzmacniacz DUAL CV 1700
« dnia: Lipiec 17, 2014, 14:40:27 »
CV 1700 to topowy model wzmacniacza firmy DUAL, obecny w katalogach na 1979 i 1980 r. Produkowany w wersjach ze srebrnym i z czarnym panelem.
Kiedyś kosztował majątek, teraz przy odrobinie szczęścia i dużej dozie cierpliwości da się kupić sprawny i nieźle wyglądający egzemplarz za około 500 PLN.
Po przesiadce z diorowskiego amplitunera AWS-504 na CV 1700 nawet przez chwilę do głowy mi nie przyszło, żeby wrócić. I to pomimo tego, że do AWS-504 miałem podłączony korektor FSA 504 (bez korektora to w ogóle nie bardzo szło słuchać). Nie miałem okazji porównywać brzmienia tego wzmacniacza z innymi równorzędnymi mu modelami, jedynie z Harman Kardon HK 6300, który jest jednak sprzętem z niższej półki, więc nic dziwnego, że tę rywalizacje przegrał (choć też gra całkiem sympatycznie)

Dodatkowe zalety tego wzmacniacza (z mojego punktu widzenia) to:
- wszystkie wejścia są zarówno na DIN-y jak i CHINCH-e (RCA) więc nie ma problemu z podłączeniem starszego sprzętu, odpada konieczność przerabiania wtyczek, stosowania przejściówek itp.
- 2 wejścia gramofonowe - możliwość podłączenia jednocześnie dwóch gramofonów (np. jeden do płyt w dobrym stanie, a drugi - z tańszą igłą - do odsłuchu gorszych egzemplarzy, bez konieczności żonglowania headshellem) (a właściwie trzy wejścia gramofonowe bo jest jeszcze dodatkowe wejście dla gramofonów z wkładką MC)
- wbudowany przedwzmaczniacz gramofonowy obsługujący zarówno wkładki MM jak i MC

Dane techniczne w poniższych linkach:
Dual CV 1700 w hifiengine
Dual CV 1700 w hifi-wiki