Autor Wątek: Polskie Nagrania Muza 1946-1992 - logo, etykiety, matryce, ceny, datowanie wydań  (Przeczytany 38800 razy)

Piotruś

• Mod
  • Hero Member

Slaw

• Jr. Member
  • **
Temat trochę podupadł , trzeba go reanimować :)

Temat fajny i do tego nie rozwiązany do końca .
Jak do tej pory nie powstał  katalog płyt polskich wydanych w czasach PRL, który by obejmował wszystkie płyty jakie były wypuszczone w tzw obieg zarówno 7", 10" i 12". Postaram się coś dorzucic do tego "ogródka ' ze swoich zbiorów.

Płyty 10" wydane przez Polskie Nagrania  po założeniu (1956)
Numer 1 w katalogu L0001 "Warszawa"- Pan. Zespół Piesni i Tanca  matrix ZND - W1/W2 dodatkowo JMP

Slaw

• Jr. Member
  • **
Numer 3 katolgowe L0003 "Mazowsze" z etykieta bez znaku "koguta' matrix ZND W4  dodatkowo ZJ -K , ZND W70 dodatkowo ZJ-A .
Większa trzcionka BIEM

Slaw

• Jr. Member
  • **
Numer 6 katalogowe L 0006 Maria Koterbska , etykieta bez "koguta ', mniejsza trzcionka BIEM , na tej płycie pokazuje się dodatkowy numer  którego nie było na wczesniejszych 6B-83622 .Matrix ZND W11 dod ZJ-K oraz ZND W12  dod ZJ-K

Slaw

• Jr. Member
  • **
 Numer 30 katalogowe L0030  Melodie z Całego Świata,  matrix ZND W121 dodatkowe MJ-A /ZND W122  dodatkowo ZJ-J

P!O4_l3

• Jr. Member
  • **
Posyłam link do takiego pdf :)  http://www.home.umk.pl/~tsb/sites/default/files/numer10/wojciechowicz.pdf

Między „Odeonem” a „Polskimi Nagraniami”.
Organizacja państwowego przemysłu
fonograficznego w Polsce po II wojnie
światowej (1945–1955)

Slaw

• Jr. Member
  • **
Ok, przeczytałem , bardzo fajny  artykulik .
 Zastanawiałem się , skad się wziął lebel ( dalej etykieta )MUZA  na pierwszej  10"( L0001- Warszawa). Po przeczytaniu tego artykuły już wiem dlaczego płyta  była wydana  przez MUZE jak i także Polskie Nagrania .

Jadę dalej ......
numer 34- katalogowe L0034  Piosenki Paryża, etykieta bez koguta , pokazuje się dodatkowy numer  czyli W-65-3 strona A i W -66 -3 strona b , matrix ZND W 65-3 / ZND W 66-3 dodatkowo na obu  zJ-A

Slaw

• Jr. Member
  • **
Numer 35 katalogowe L0035  Zespół Jazzowy Charles Boverny,  etykieta bez koguta i tak samo jak poprzedniej płycie dodatkowy numer , matrix ZND W 61 3 dodatkowo zJ-J druga strona ZND W 67 2 dodatkowo zJ-A

Slaw

• Jr. Member
  • **
Numer 127 katalogowe L0127 Melodia Piosenka i Rytm nr 4, matrix ZND  W 276 / ZND W 277  na obu dodatkowo  zJ

Slaw

• Jr. Member
  • **
Uppss, przeskoczyłem nr 120
katalogowy L0120  Melodia ,Piosenka i Rytm nr 2, matrix ZND W 272 / ZND W 273 na obu stronach dodatkowo MJ

Slaw

• Jr. Member
  • **
Numer 132 katalogowe L0132  W Rytmie Piosenki i Tanca  matrix ZND W 288/ZND W 284 2 dodatkowo MJ

Slaw

• Jr. Member
  • **
Wczesniej były pokazane płyty z Festiwalu Jazzowego Sopot 57 ,dodam płytę której nie było .
Numer 158 katalogowe L0158  Sopot 57, matrix N.W.397 N.W 398 dodatkowo na obu stronach N

P!O4_l3

• Jr. Member
  • **
Slaw, a masz okładki od tych płyt festiwalowych ? Ciekaw jestem od którego roku pojawiają się obwoluty ? Podobno od 1960/61.

DarkB

• Sr. Member
Posyłam link do takiego pdf :)  http://www.home.umk.pl/~tsb/sites/default/files/numer10/wojciechowicz.pdf

Między „Odeonem” a „Polskimi Nagraniami”.
Organizacja państwowego przemysłu
fonograficznego w Polsce po II wojnie
światowej (1945–1955)
Dzięki, pozwoliłem sobie dodać link do pierwszego posta.

@Slaw - wydaje mi się, że nalepka z płyty L001 to jakieś wznowienie, ten wzór stosowany był później.

Slaw

• Jr. Member
  • **
Slaw, a masz okładki od tych płyt festiwalowych ? Ciekaw jestem od którego roku pojawiają się obwoluty ? Podobno od 1960/61.

Do festiwalowych nie mam. Wiekszość płyt ma okładki   tzw uniwersalne . Zapodam je pozniej do topica

@Slaw - wydaje mi się, że nalepka z płyty L001 to jakieś wznowienie, ten wzór stosowany był później.
[/quote]

Tak, też przypuszczam że jest to płyta wydana po roku 1956 z charakterystycznym  logo Polskich Nagran " kogutem "