Autor Wątek: Problem z Sansui 7070  (Przeczytany 2117 razy)

Petzl

• Jr. Member
  • **
Problem z Sansui 7070
« dnia: Wrzesień 13, 2014, 14:01:10 »
Bedac w Belgi zakupilem sobie pieknego Sansui 7070 za dobra cene ale zeby nie bylo zbyt pieknie cos musialo byc nie tak :) Po podkreceniu nieco glosnosci lub basu kolumny zaczynaja ''popierdywac'' :D i co ciekawe w tym samym momencie przygasaja zarowki w zyrandolu :co?: Czy moze to wskazywac na koniecznosc wymiany kondensatorow? a jezeli tak to czy ktos moglby podpowiedziec ktore wymienic. Jak trzeba to podesle serwisowke. Dziekuje

Robert007Lenert

• Hero Member
    • LOS AGENTOS
Odp: Problem z Sansui 7070
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 13, 2014, 17:08:33 »
Ja kiedyś miałem analogicznie ze swoim wzmacniaczem. Okazało się, że problem jest poza nim. Miałem przypalone gniazdo w domowym sciennym bespieczniku. Jak wzmacniacz zaczynał pobierac większa moc to tam się grzało, bo opór był zbyt duży..... dobrze, ze nie spaliłem mieszkania. Zacznij sprawdzanie od instalacji domowej, bo może coś masz w tablicy z bespiecznikami przypalone, taki nagar lubi sie na stykach zrobić.

Petzl

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 13, 2014, 18:28:21 »
Instalacja jest nowa, problem nie wystepuje na zadnym innym wzmacniaczu.

Marcin

• Admin
  • Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 13, 2014, 19:46:31 »
Takie objawy są jak gdzieś niema dobrego styku i się iskrzy .
Trzeba by sprawdzić od wtyczki do trafa, może jakiś zimny lut ?
No i zasilacz dokładnie obejrzeć.
Charczenie przy pogłośnieniu lub podkręceniu basów może być też przy uwalonej końcówce,
ale wtedy to raczej jeden kanał i światło w pokoju by raczej nie mrygało.
A jak żyrandol mryga to muśi być coś na napięciu 230v , czyli przed trafem  :co?: